Proměny Ostravy #118

V dnešní netradiční proměně sice nenahlédneme do tak vzdálené historie, zato je zde změna o to znatelnější. Jedná se o proměnu Dolní oblasti Vítkovic od roku 2009 do současnosti. Rekonstrukcí prošla VI. Energetická ústředna ze které je nyní Svět techniky a bývalý plynojem byl přestavěn na Multifunkční aulu GONG. V celé oblasti je vybudována nová infrastruktura v podobě prodloužených ulic Ruské a Vítkovické a dalších místních komunikací. Upraveny byly i další stále využívané budovy včetně jejich okolí a v místech kde dříve stály elektrodílny a hala údržby dnes stojí novostavba Science and Technology Center Ostrava.

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Netřeba dalších slov!

  Thumb up  Thumb down
 2. Ross :

  Zajímavá proměna. Kdy se počítá se stavbou tramvaje?

  Thumb up  Thumb down
 3. Tano :

  Super proměny. Jediný kdo by snad nemohl mít radost z těchto proměn jsou filmaři hledající prostředí pro své hororové scény.

  Thumb up  Thumb down
 4. Xavier :

  Dubiňák: Tohle, co zde Dubiňáku poslední týdny předvádíte, není nic jiného než trolling. Jen dvě věci:
  1) „tak to prostě dneska chodí, bez výdělečného využití by tu krásu železa a všemožných trubek prostě nikdo nikdy neudržoval“ – a dříve existovala doba, kdy někdo udržoval krásu bez toho, aby se stala výdělečnou? Mám pocit, že dnešní doba (resp. posledních cca 100 let) je v tomhle nejextrémnější – dříve všichni na nějaké památky z vysoka s…. ;-)
  2) „Teď se stává z něčeho úchvatného, co vytvořili naši předci, jen klasický stroj na peníze“. I to „něco úchvatného, co vytvořili naši předci“, bylo strojem na peníze – a mnohem klasičtějším ;-)

  Thumb up  Thumb down
 5. Michal :

  Jen houšť a klidně ještě odvážnější projekty pro Dolní oblast!

  Thumb up  Thumb down
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Dubiňák: te prvni poznamce rozumim, ale to jsou fotky zhruba z doby, kdy tam clovek maximalne lezl pres plot a hral na schovavanou s ostrahou, pze to nebylo volne pristupne. tzn nemyslim, ze je uplne korekt to srovnavat.

  poznamce rozumim, protoze i mi tam aktualne chybi alespon milimetr nejake zelene, je to vsechno beton a kostky (kdyz prehlidnu chirurgicky sestavenou zahradku nad vchodem do STC) a uprimne mi to neprijde uplne ono. ale na druhou stranu rozumim, ze v tomto stavu ty objeky vynikaji nejlepe.

  klasicky stroj na penize urcite nevypada tak, ze do nej lidi chodi na prednasky/koncerty/vzdelavat se. to opravdu sorry.. az to tak bude, budem na tom jako spolecnost mnohem lepe.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.