Přeložka ulice Bílovecká

Mostovky jsou dokončené, nájezdy nasypány a pokračuje se navážením materiálu podkladových vrstev.

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Tuto stavbu nechápu, má ulehčit údajně přetíženému Svinovu, ale co tam jedu, tak vidím pár aut. Možná ve špičce je to horší, ale tato investice by byla žádoucí třeba za deset let respektive pokud město i kraj brečí, že nejsou peníze, nechápu proč se utápí na tokové stavby, které nejsou životně důležité. Nejdůležitější silnicí Ostravy je podle mého Severní spoj. Ty kolony na křižovatce Vodárna jsou čím dál tím delší. Provoz hustější a neděje se nic. Ta stavba nebude ani za pět let :-(

  Thumb up  Thumb down
 2. Cyril :

  „pokračuje se navážením materiálu podkladových vrstev.“ Juchů, budeme bobtnat?

  Thumb up  Thumb down
 3. aggu :

  Cyril: To červené vypadá jako přepálená uhelná hlušina. Asi z Heřmanického odvalu. Nebobtná.

  Thumb up  Thumb down
 4. Marek :

  aggu: a mi to přišlo jako směs stavební suti (cihel/tašek).

  Thumb up  Thumb down
 5. thrpst :

  Pěkný bordel v tom náspu.

  Thumb up  Thumb down
 6. Rýša :

  Tipuji, že cca do roka po dokončení stavby bude vozovka zvlněná.

  Thumb up  Thumb down
 7. Rýša :

  Rýša: tak vidím, že dle mínusů jsem to přestřelil. Ne do roka ale do půl roku, možná ani to ne. Zapomněl jsem, že letos nová cyklostezka na Hlučínské kolem bývalého Dolu Odra vydržela jen pár měsíců a už se musela opravovat.

  Thumb up  Thumb down
 8. Rado :

  Pokud se ta vozovka zvlní, tak to bude opět důkazem přetrvávající ostravské blbosti při využívání místních zdrojů stavebních surovin. Haldy mám rád, ale čert je vem, pokud se má z nich cokoliv stavět nebo strkat do podloží staveb…

  Thumb up  Thumb down
 9. Rýša :

  Rado: Proč máte rád haldy? Já ještě nějak skousnu Emu – je přece jen poněkud odlišná od ostatních, které, alespoň si myslím, hyzdí město a já je nikdy neměl rád….

  Thumb up  Thumb down
 10. Michal :

  Haldy hyzdí město? Kde? Které? Ty zalesněné kopce?
  Jediná hnusná halda je Stalin, a to jen její malá, odkrytá část.

  Thumb up  Thumb down
 11. aggu :

  Rado: @09:25
  Zpětné využívání místních zdrojů DRUHOTNÝCH stavebních surovin samozřejmě není žádná „další ostravská blbost“. Přesně naopak. Třeba u uhelné hlušinové sypaniny (úpravárenské) nejsou problémy. S bobtnavostí už vůbec ne. Běžně se používají i popílky. Bobtnají některé typy strusek (např. ocelárenské), bobtnat mohou i některé rostlé sedimenty, např. třetihorní mořské jíly, které občas dělají neplechu (např. v starém železničním tunelu u Třebovic, okr. UO). Ale haldovina těžko. Rozebrání ostravských hald a jejich použití na stavbách je určitě v pořádku.

  Thumb up  Thumb down
 12. Rado :

  Rýša: Haldy patří k Ostravě, je z nich hezký výhled na město a jinak je to také nezastupitelná značka, image města. Jak se zjistilo, svou prašností ovlivňují jen bezprostřední okolí, takže s nimi nemám vůbec problém. Ba právě díky jedinečným rozhledům je mám rád.

  Thumb up  Thumb down
 13. Rado :

  aggu: Tou blbostí jsem to myslel tak, že pokud se ta vozovka zase zvlní, tak je to nepoučitelnost z předchozích případů. Poučky jsou hezká věc, jenže on nikdo nepočítal, že někdy v budoucnu napadne někoho haldy rozebírat, proto se do nich sypalo cokoliv, protože za pár dní po tom, co se tam něco vyvezlo, nebylo ani památky. Zrovna heřmanický odval je příkladem, kde se schovalo hodně odpadu, který měl skončit někde jinde. Druhotné využití odpadů je správná cesta, jen bych ji zrovna v českých podmínkách neuplatňoval.

  Thumb up  Thumb down
 14. aggu :

  Rado: Ještě jednou. Vozovka se může „zvlnit“ z mnoha důvodů, ale tady je asi na mysli bobtnání materiálu, a v tom hlušina z ostravských hald nehraje žádnou roli. Deformace na dálnici způsobila struska z tzv. Studeného odvalu, která leží u Mittalu, což není halda.
  Do hald se mohlo sypat cokoliv ale za prvé, je to většinou známo (i na heřmanickém odvalu), a za druhé, hlušina se před použitím upravuje, to jest drtí a třídí na požadované frakce kameniva, a prodává se jako výrobek, což mé své zákonné náležitosti.
  A je cca 3x levnější na tunu než přírodní lomový kámen.

  Thumb up  Thumb down
 15. Rado :

  Já to chápu, jen mi přijde, že zcela vylučujete lidský faktor. Že papírově to bude A, ale ve skutečnosti to bude B. Jinak rozdíly jsou mi jasné. Potom doplním jenom to, že halda = odval, významově jsou tato slova stejná.

  A že je takový odpad levnější, taktéž beru, jenže zrovna ta láce se třeba v případě dálnice, nemocnice, bývalého Mountfieldu atd. těžce nevyplatila. Mohlo také někoho trknout, že zrovna to nejlevnější nemusí být to nejlepší. A že teď taková dálnice je dobrou reklamou českého stavitelství, o tom nemusím hovořit.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.