Outlet Arena Moravia – aktuálně

Bylo zahájeno územní řízení v projektu Outlel Arena Moravia v Ostravě-Přívoze.

outlet

Vizualizace:
outlet moravia

Související články


Komentáře

 1. A. Mucha :

  lol, neverim ze se tohle nekdy zrealizuje

  Thumb up 1 Thumb down 4
 2. balde :

  A. Mucha: proc by ne na severní morave nebude problém uživit outlet navíc krásně u dálnice pro Poláky.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 3. Summerboy :

  Jen aby to byl skutecne outlet dobrych znacek a ne pouze prebrane zbytky z Prahy, pripadne aby se to nezvrhlo v obchody typu Takko, nebo vyprodej z Kenvela…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. MM :

  Proč ne, místo je to výhodné, problém je ovšem doprava. Další křižovatka ze semaforem, už teď je Hlučínská ulice ve špičce těžko průjezdná a průjezdnost se omezí dalším semaforem. Jak to bude vypadat během Vánočních svátků? Podívejte se kolik lidí dojíždí z Hlučína a okolí do Ostravy každý den. Podle mého by měl kraj, město a investor tuto situaci řešit. Je mi jasné, že po dálnici místní jezdit nebudou, takže ty kolony na Slovenské a Hlučínské budou ještě horší :-(

  Thumb up 8 Thumb down 5
 5. MM :

  MM: A ještě poznámka, není problém s tím, že do areálu je pouze jeden příjezd? To je tam potom člověk v pasti :-) Jakmile se tam něco u výjezdu stane, nemáte se z obchoďáku jak dostat a není to úplně příjemný pocit…

  Thumb up 7 Thumb down 2
 6. A. Mucha :

  balde: sice je tam dálnice, to ano, ale jinak je to místo upe nevhodné pro stavbu tohoto typu. Par metru je reka, navíc výšková 0 je stejná jako výška hladiny (to místo je v dolíku)
  Takže problém s vysokou hladinou podzemních vod a písčité podloží. Stavět tam tak rozsahly objekt je ekonomický nesmysl

  Thumb up 4 Thumb down 12
 7. Balde :

  A. Mucha: kdyby to byl ekonomický nesmysl tak to ten investor nepřipravuje. a není problém navést zeminu pro zvýšení

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. Jann :

  MM: Většina lidí přijede od jihozápadu z velkého kruhového objezdu nad dálnicí. Tato spojka navíc dobře zafunguje (tedy pokud ji skutečně postaví) i jako obchvat Přívozu. Ten nápor na Hlučínskou tak nevidím toliko dramaticky. Vše zbylé by vyřešil kruhový objezd místo té „téčkové“křižovatky dle návrhu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. lucas :

  A. Mucha: v minulém roce se na tom dělalo naváželi tam hlinu pro zvyšení terenu a tak je to něco vyš něž je hraz koryta odry
  jann podle mě by bylo lepší kdyby se dalo odbočit jen směrem do přívozu zbytek by musel na kruhač

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. jirka :

  jo mají to navíšene, kdy se to má stavět par fotek z navýšení http://bagrista2.rajce.idnes.cz/rekultivace_privoz_2015/.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Balde :

  jirka: a to platilo město nebo investor?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. aggu :

  Balde: Stávající vlastník pozemku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. aggu :

  A. Mucha: Nevím co myslíš dolíkem, ale úroveň řeky je 201 m n. m., a úroveň té plochy 209 m n. m.
  Podloží není z písku, ale převážně z hlušiny nebo recyklátu. Hladina podzemní vody není vysoko, ale nízko, minimálně 5 m pod terénem. Snad to stačí.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 14. Ales :

  Tvl to bude paskvil..doufam, ze se to nezrealizuje..nemyslim si, ze outlet arena je to, co tady potrebujeme.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 15. rasta :

  Na tuhle plochu se naváželo zhruba víc než čtyři roky z blízkého i dalekého okolí. Při troše štěstí by to nemuselo dopadnout jako dálnice

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. džej :

  A já myslela, že už to je schválené…
  A chtělo by to dořešit dopravní situaci. Hlučínská je už teď v normálních dnech zasekaná nehorázným způsobem (běžně to stojí až k zastávce Důl Odra ve směru na Přívoz, a ke kruhovému objezdu na Slovenské a když to nestojí, tak jede souvislý proud vozidel). Představa, že by tam někdo chtěl ještě odbočovat, je dost děsivá. A nemyslím si, že semafor to nějak záhadně spasí. Ta cesta je úzká a z velké části vede po mostě. Hodně štěstí s potenciálním rozšiřováním (neříkám, že by to nešlo, ale komplikace to určitě je).

  Thumb up 6 Thumb down 0
 17. MM :

  Jann: Tak samozřejmě pro určitou klientelu bude výhodnější dálnice, ale na nákupy nemusíte jezdit vždy z domova. Pokud jedete z práce tak jedete městem. Už teď je ve špičce křižovatka Slovenská x Hlučínská na maximu kapacity. Je naprosto běžné, že auta stojí na Slovenské u kruhového objezdu na dálnici a na Hlučínské ulici u železničního mostu. Auta jedou krokem nebo stojí. To stejné platí o obchvatu Petřkovic a Ludgeřovic, kdy u Ludgeřovického kostela jsou na křižovatce kolony. Zkrátka každá křižovatka, semafor je komplikace. No a do toho tam postavíte obchodní centrum a další křižovatku a semafor a podle vás se situace nijak nezmění? Navíc jakákoli nehoda na přejezdu dálnice nebo mostě přes Odru je konečná. Já tam jezdím velmi pravidelně, takže vím jak to tam chodí. Toto je běžný stav: http://imgur.com/D1a3xcp Jsem pro výstavbu, ale pokud je už teď situace složitá, proč to občanům ještě stěžovat. Mimochodem doprava tam bude ještě houstnout, z Ostravy se stěhuje za město stále víc a víc lidí…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Nimrod :

  No koukám, že to bylo podáno už v prosinci 2015, takže snad se brzy dočkáme dalších informací…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Balde :

  když už se tady řeší dopravní situace směr Ludgeřovice, tak proč nezkusit místo stavění nové cety postavit velké P+p parkoviště, parkovné 50 Kč na celý den a k tomu člověk dostane jízdenku na celý den na MHD dovést k tomu parkovišti nejlíp jak bus tak tramvaj?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Rado :

  Balde: Přijde mi to jako utopie, DPO ve velkém žene lidí do aut a mnoho raději bude ztrácet čas v pohodlí klimatizovaného vozu než co chvíli přestupovat do neklimatizovaných vozidel DPO. A nakonec to vyjde nastejno.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 21. jirka :

  outlet arena ostrava přívoz se zase přestěhuje nebo se stavět nebude kdo ví http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/investor-outlet-areny-znovu-zada-o-umisteni-20160606.html.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. aggu :

  Projekt se nikam se nestěhuje. Je to doplnění dokumentace a opětovné předložení úřadu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. PetrP :

  Tak připojení z dálničního kruhového objezdu nebude realizováno, nedostali souhlas ŘSD. Budou se upravovat křižovatky na Slovenské a Hlučínské… Viz. http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/do-outletove-areny-z-hlucinske-pro-ridice-nocni-mura-20160622.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. aggu :

  PetrP: No tak to má developer docela problém. ŘSD si přece život komplikovat nebude… I když prodloužení R56 mají v kolonce „daleká budoucnost“.
  Příjezd do outlet centra z polské strany dálnice bude opravdu zábavný. A podle současné mapy dlouhý více než 2.5 km od sjezdu z D1.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. MM :

  PetrP: Jestli se úpravou silnice myslí, jak jsem četl, přidání další světelné křižovatky, tak nechápu jak se může zlepšit průjezdnost. Osobně bych na Hlučínské x Slovenské udělal kruhový objezd pro ty kteří jedou rovně po Hlučínské a extra sjezdy pro ty, kteří jedou z Hlučínské na Slovenskou. Něco takového http://www.msstavby.cz/uprava-krizovatky-zelezarenska-vystavni-3-30-12-2015/ Je to praktické, jednoduché. Poslední dobou je trend všude přidávat semafory, viz. Krajský úřad a překvapivě to nevedlo k zlepšení průjezdnosti. Myslím si, že do takového velkého obchodního centra je sjezd z Hlučínské málo a neschválil bych to.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Pop :

  Jestli to projde, tak to stejně po několika letech zavřou, když to postaví na cca 10ti metrech hlušiny. Totiž ono před několika lety se na této lokalitě zasypávaly vodní plochy.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 27. aggu :

  Pop: Výmysl.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. Rýša :

  Aktuální stav outletu – zarostlá plocha cca metrových náletových plevelů a trav.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. jiří :

  už tam jsou i vytyčený koliky ale kroví co bude dal.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. PetrP :

  Ty už jsou tam déle… Doufám, že to postaví, ale problém bude s napojením, což si myslím je i důvod, že se ještě nestaví..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Eli :

  Je půlka března 2017 a outlet nám nějak o(u)dlet. Vůbec nic se tam neděje. A též skelet – dnes cca 12:30 ani noha. Proč ani tam se zase nic neděje? To všichni mají tolik času a hlavně peněz? Každé prodlužování staveb vyjde jenom dráž.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 32. rasta :

  Eli: Tak peníze ve stavebnictví jsou problém věčný. U Outletu to nikdo neřeší, tam se ještě nekoplo a možná ani nekopne. A u skeletu je problém jinde zmiňovaný, zhotovitel stavby je v insolvenci… toť smutná skutečnost…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Moon :

  Výstavba by měla začít v polovině roku 2017 :)

  https://retailnet.pl/2017/04/03/114954-outlet-arena-moravia-scf-2017-spring/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 34. via :

  V dubnu bylo zahájeno stavební řízení. Teď se do objevilo na úřední desce Moravské Ostravy.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.