Outlet Arena Moravia – aktuálně

Bylo zahájeno územní řízení v projektu Outlel Arena Moravia v Ostravě-Přívoze.

outlet

Vizualizace:
outlet moravia

Související články


Komentáře

 1. A. Mucha :

  lol, neverim ze se tohle nekdy zrealizuje

  Thumb up 1 Thumb down 5
 2. balde :

  A. Mucha: proc by ne na severní morave nebude problém uživit outlet navíc krásně u dálnice pro Poláky.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 3. Summerboy :

  Jen aby to byl skutecne outlet dobrych znacek a ne pouze prebrane zbytky z Prahy, pripadne aby se to nezvrhlo v obchody typu Takko, nebo vyprodej z Kenvela…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. MM :

  Proč ne, místo je to výhodné, problém je ovšem doprava. Další křižovatka ze semaforem, už teď je Hlučínská ulice ve špičce těžko průjezdná a průjezdnost se omezí dalším semaforem. Jak to bude vypadat během Vánočních svátků? Podívejte se kolik lidí dojíždí z Hlučína a okolí do Ostravy každý den. Podle mého by měl kraj, město a investor tuto situaci řešit. Je mi jasné, že po dálnici místní jezdit nebudou, takže ty kolony na Slovenské a Hlučínské budou ještě horší :-(

  Thumb up 8 Thumb down 5
 5. MM :

  MM: A ještě poznámka, není problém s tím, že do areálu je pouze jeden příjezd? To je tam potom člověk v pasti :-) Jakmile se tam něco u výjezdu stane, nemáte se z obchoďáku jak dostat a není to úplně příjemný pocit…

  Thumb up 7 Thumb down 2
 6. A. Mucha :

  balde: sice je tam dálnice, to ano, ale jinak je to místo upe nevhodné pro stavbu tohoto typu. Par metru je reka, navíc výšková 0 je stejná jako výška hladiny (to místo je v dolíku)
  Takže problém s vysokou hladinou podzemních vod a písčité podloží. Stavět tam tak rozsahly objekt je ekonomický nesmysl

  Thumb up 4 Thumb down 12
 7. Balde :

  A. Mucha: kdyby to byl ekonomický nesmysl tak to ten investor nepřipravuje. a není problém navést zeminu pro zvýšení

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. Jann :

  MM: Většina lidí přijede od jihozápadu z velkého kruhového objezdu nad dálnicí. Tato spojka navíc dobře zafunguje (tedy pokud ji skutečně postaví) i jako obchvat Přívozu. Ten nápor na Hlučínskou tak nevidím toliko dramaticky. Vše zbylé by vyřešil kruhový objezd místo té „téčkové“křižovatky dle návrhu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. lucas :

  A. Mucha: v minulém roce se na tom dělalo naváželi tam hlinu pro zvyšení terenu a tak je to něco vyš něž je hraz koryta odry
  jann podle mě by bylo lepší kdyby se dalo odbočit jen směrem do přívozu zbytek by musel na kruhač

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. jirka :

  jo mají to navíšene, kdy se to má stavět par fotek z navýšení http://bagrista2.rajce.idnes.cz/rekultivace_privoz_2015/.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Balde :

  jirka: a to platilo město nebo investor?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. aggu :

  Balde: Stávající vlastník pozemku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. aggu :

  A. Mucha: Nevím co myslíš dolíkem, ale úroveň řeky je 201 m n. m., a úroveň té plochy 209 m n. m.
  Podloží není z písku, ale převážně z hlušiny nebo recyklátu. Hladina podzemní vody není vysoko, ale nízko, minimálně 5 m pod terénem. Snad to stačí.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 14. Ales :

  Tvl to bude paskvil..doufam, ze se to nezrealizuje..nemyslim si, ze outlet arena je to, co tady potrebujeme.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 15. rasta :

  Na tuhle plochu se naváželo zhruba víc než čtyři roky z blízkého i dalekého okolí. Při troše štěstí by to nemuselo dopadnout jako dálnice

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. džej :

  A já myslela, že už to je schválené…
  A chtělo by to dořešit dopravní situaci. Hlučínská je už teď v normálních dnech zasekaná nehorázným způsobem (běžně to stojí až k zastávce Důl Odra ve směru na Přívoz, a ke kruhovému objezdu na Slovenské a když to nestojí, tak jede souvislý proud vozidel). Představa, že by tam někdo chtěl ještě odbočovat, je dost děsivá. A nemyslím si, že semafor to nějak záhadně spasí. Ta cesta je úzká a z velké části vede po mostě. Hodně štěstí s potenciálním rozšiřováním (neříkám, že by to nešlo, ale komplikace to určitě je).

  Thumb up 7 Thumb down 0
 17. MM :

  Jann: Tak samozřejmě pro určitou klientelu bude výhodnější dálnice, ale na nákupy nemusíte jezdit vždy z domova. Pokud jedete z práce tak jedete městem. Už teď je ve špičce křižovatka Slovenská x Hlučínská na maximu kapacity. Je naprosto běžné, že auta stojí na Slovenské u kruhového objezdu na dálnici a na Hlučínské ulici u železničního mostu. Auta jedou krokem nebo stojí. To stejné platí o obchvatu Petřkovic a Ludgeřovic, kdy u Ludgeřovického kostela jsou na křižovatce kolony. Zkrátka každá křižovatka, semafor je komplikace. No a do toho tam postavíte obchodní centrum a další křižovatku a semafor a podle vás se situace nijak nezmění? Navíc jakákoli nehoda na přejezdu dálnice nebo mostě přes Odru je konečná. Já tam jezdím velmi pravidelně, takže vím jak to tam chodí. Toto je běžný stav: http://imgur.com/D1a3xcp Jsem pro výstavbu, ale pokud je už teď situace složitá, proč to občanům ještě stěžovat. Mimochodem doprava tam bude ještě houstnout, z Ostravy se stěhuje za město stále víc a víc lidí…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Nimrod :

  No koukám, že to bylo podáno už v prosinci 2015, takže snad se brzy dočkáme dalších informací…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Balde :

  když už se tady řeší dopravní situace směr Ludgeřovice, tak proč nezkusit místo stavění nové cety postavit velké P+p parkoviště, parkovné 50 Kč na celý den a k tomu člověk dostane jízdenku na celý den na MHD dovést k tomu parkovišti nejlíp jak bus tak tramvaj?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Rado :

  Balde: Přijde mi to jako utopie, DPO ve velkém žene lidí do aut a mnoho raději bude ztrácet čas v pohodlí klimatizovaného vozu než co chvíli přestupovat do neklimatizovaných vozidel DPO. A nakonec to vyjde nastejno.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 21. jirka :

  outlet arena ostrava přívoz se zase přestěhuje nebo se stavět nebude kdo ví http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/investor-outlet-areny-znovu-zada-o-umisteni-20160606.html.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. aggu :

  Projekt se nikam se nestěhuje. Je to doplnění dokumentace a opětovné předložení úřadu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. PetrP :

  Tak připojení z dálničního kruhového objezdu nebude realizováno, nedostali souhlas ŘSD. Budou se upravovat křižovatky na Slovenské a Hlučínské… Viz. http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/do-outletove-areny-z-hlucinske-pro-ridice-nocni-mura-20160622.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. aggu :

  PetrP: No tak to má developer docela problém. ŘSD si přece život komplikovat nebude… I když prodloužení R56 mají v kolonce „daleká budoucnost“.
  Příjezd do outlet centra z polské strany dálnice bude opravdu zábavný. A podle současné mapy dlouhý více než 2.5 km od sjezdu z D1.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. MM :

  PetrP: Jestli se úpravou silnice myslí, jak jsem četl, přidání další světelné křižovatky, tak nechápu jak se může zlepšit průjezdnost. Osobně bych na Hlučínské x Slovenské udělal kruhový objezd pro ty kteří jedou rovně po Hlučínské a extra sjezdy pro ty, kteří jedou z Hlučínské na Slovenskou. Něco takového http://www.msstavby.cz/uprava-krizovatky-zelezarenska-vystavni-3-30-12-2015/ Je to praktické, jednoduché. Poslední dobou je trend všude přidávat semafory, viz. Krajský úřad a překvapivě to nevedlo k zlepšení průjezdnosti. Myslím si, že do takového velkého obchodního centra je sjezd z Hlučínské málo a neschválil bych to.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Pop :

  Jestli to projde, tak to stejně po několika letech zavřou, když to postaví na cca 10ti metrech hlušiny. Totiž ono před několika lety se na této lokalitě zasypávaly vodní plochy.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 27. aggu :

  Pop: Výmysl.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. Rýša :

  Aktuální stav outletu – zarostlá plocha cca metrových náletových plevelů a trav.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. jiří :

  už tam jsou i vytyčený koliky ale kroví co bude dal.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. PetrP :

  Ty už jsou tam déle… Doufám, že to postaví, ale problém bude s napojením, což si myslím je i důvod, že se ještě nestaví..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Eli :

  Je půlka března 2017 a outlet nám nějak o(u)dlet. Vůbec nic se tam neděje. A též skelet – dnes cca 12:30 ani noha. Proč ani tam se zase nic neděje? To všichni mají tolik času a hlavně peněz? Každé prodlužování staveb vyjde jenom dráž.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 32. rasta :

  Eli: Tak peníze ve stavebnictví jsou problém věčný. U Outletu to nikdo neřeší, tam se ještě nekoplo a možná ani nekopne. A u skeletu je problém jinde zmiňovaný, zhotovitel stavby je v insolvenci… toť smutná skutečnost…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Moon :

  Výstavba by měla začít v polovině roku 2017 :)

  https://retailnet.pl/2017/04/03/114954-outlet-arena-moravia-scf-2017-spring/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 34. via :

  V dubnu bylo zahájeno stavební řízení. Teď se do objevilo na úřední desce Moravské Ostravy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 35. Martin [msstavby.cz] :

  Otevření tedy asi 2018 před Vánoci.
  http://byznys.ihned.cz/c1-65961260-ostrava-bude-mit-outletove-centrum-otevrit-by-melo-pristi-rok-pred-vanoci

  Thumb up 1 Thumb down 0
 36. balde :

  příští vánoce máme nové nákupní centrum

  http://byznys.ihned.cz/c1-65961260-ostrava-bude-mit-outletove-centrum-otevrit-by-melo-pristi-rok-pred-vanoci

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. balde :

  Martin [msstavby.cz]: pardon za doublování :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. jenki :

  To napojení do už tak silně přetížené ul. Hlučínské bude dopravně mňamózní :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 39. thvari :

  škoda, že tam nebudou i drahé značky. ten argument kupní silou je pitomý. tak ať tam pomixují všechno od těch nejhorších přes střed až po nejdražší

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. via :

  To je zajímavé, že na stejném místě byl na cyklostezce zakázán asfalt, aby nedošlo k poškození přírody, ale hned pár metrů vedle postaví takový obchoďák a ještě k němu přivedou velký počet aut. To mi hlava nebere, jak funguje tenhle úřednický šiml. Někdo na stejné místo nesmí dát trošičku asfaltu, ale někdo jiný tam může nalít tisíc tun betonu.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 41. Pepper :

  thvari: Nikde nepíšou, že tam nebudou dražší značky, jen že se zaměřují na střední segment. Dle mého názoru je mnohem pravděpodobnější, že to bude namixované jak říkate, avšak s akcentem na střední třídu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 42. balde :

  klidně tu můžou být stejné obchody jako v pražské outlet aréně ceny tam jsou OK jelikož stejně ta kvalita je nižší každý dnes ví, že ty značky šijí jinou kvalitu pro outlety a jinou pro standartní obchody

  Thumb up 2 Thumb down 0
 43. MM :

  jenki: To bude peklo. Už teď dopolední a odpolední špička jede jedno auto za druhým. Třeba cyklisté když jedou po cyklostezce a potřebují přejít silnici tak nemají šanci. Nedovedu si představit ještě další křižovatku hned za mostem. Zkrátka tento směr na Hlučín je totálně podceněn a Ostrava nebo kraj to nijak neřeší. Průtah Ludgeřovicemi jen tak nebude, protože tam to nechce starosta, takže Ludgeřovice jsou proti. Přitom napojení na kruhový objezd u dálnice by bylo ideální, řidič by pak jel rovnou směr centrum po silnici 1/56.
  Mě v tomto ohledu vadí ta nepřipravenost. Prostě oni nekoordinovaně schválí určitou stavbu a děj se potopa. Potom tam budou lidi trpět 5 let v kolonách. Tak snad jsou tam pro lidi proboha…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 44. Davidb :

  MM:
  Sám to píšete, třeba se to připravovalo, ale někdo s tímpak nesouhlasil a tudíž šmytec.
  Ale dle vizualizace tam vypadá, že bude propojka Hlučínská- Outlet – kruhový objezd – Místecká.
  Tudíž dobrá varianta jak se vyhnout Přívozu.
  Ale pak se to zašpuntuje směrem na Hlučín.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. balde :

  MM: tím že se to víc zaseká se třeba urychlí stavba obchvatu, a pokud tam lidem v těch městech vadí auta a kolony, ať si tam zvolí zastupitele kteří budou rposazovat urychlenou stavbu obchvatu, stejně to tam dopadne jak s prodlouženou rudnou takže tak 20 až 30 let, takže jsem rád že tou cestou jezdím jen v noci :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Rado :

  Já stále nedokážu pochopit tu nízkou kupní sílu, kterou jaksi nevidím. Nakupuje se o 106, mladá generace nemá problém vyhodit za značkovou mikinu klidně 2000 Kč atd. Jezdím často do Prahy a kolikrát vidím lidí jedoucí do Ostravy s plnými taškami ze značkových obchodů, těch dražších, které v Ostravě nejsou. Řekl bych, že nižší kupní síla je takové zaklínadlo ale i omluvenka pro to, co tu je a z nějakého záhadného důvodu to není lepší. Bo Ostrava…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 47. Crazym :

  Já bych těm chudákům cyklistům jedoucím po cyklostezce a potřebujícím přejít silnici doporučil podjet most, zvýší se tak jejich šance na přežití v této velkoměstské džungli a všeobecně v životě :D
  A to o tom zákazu asfaltu kvůli poškození přírody a argumentem „Někdo na stejné místo nesmí dát trošičku asfaltu, ale někdo jiný tam může nalít tisíc tun betonu.“ radši ani nekomentuji :DD
  Co by jste chtěli vybudovat na zásypu mezi hrází řeky a dálnicí a mezi výpadovkou na Hlučín a Městskou centrální čistírnou odpadních vod? Rezidenční bydlení? Park? Galerii moderního umění? Navrhujte :DD

  Thumb up 6 Thumb down 2
 48. balde :

  další článek plu i o Géčku u Globusu

  https://ostrava.idnes.cz/stavba-nove-nakupni-centrum-ostrava-obchody-fm8-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171122_365966_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 2 Thumb down 0
 49. aggu :

  Rado: Pochopit to nejde z jednoho prostého důvodu. Je to lež propíraná v mediích. Takových stereotypů o Ostravě obíhá mnoho. Nic nového. Navíc ten termín je nesmírně vágní, což dilentantům na obou stranách novin vyhovuje.
  Ostrava je v poměru vydělal/vydal řekněme nadprůměr. MSK jako celek, včetně okrajových částí podprůměr. Celá debata je ale o ničem, protože Česko je díky politikům velice velice „zprůměrováno“ co se „kupní síly“ týče. S výjimkou Prahy. Ergo je vcelku jedno kde žijete.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 50. pigz :

  jediné co mě zaráží je obrázek a napojení na dálnici a popis, kde je uvedeno POUZE napojení na NOVĚ vzniklou světelnou kižovatku na ulici Hlučínské!!!! POKUD NENÍ NAPOJENÍ PŘÍMO NA DÁLNICI D1 TAK LEPŠÍ NESTAVĚT!!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 51. PetrP :

  No tady se zase píše, že se staví v regionu s velkou kupní silou…

  http://www.patriotmagazin.cz/sedmdesat-obchodu-800-parkovacich-mist-v-ostrave-zacina-stavba-outletoveho-centra/. Tak si to přeberte…

  Pigz: Přímé napojení na dálnici určitě není možné, už jen z důvodu sjezdu na Přívoz, který je kousek od budoucí stavby a prostě by se tam nevešel… Možnost je to napojit na stávající kruhový objezd, ale co vím, jim to nechtělo povolot ŘSD… Napojení by to bylo ideální. Co se týče Hlučínské, tam to bude asi maso, hlavně v odpolední špičce…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 52. thvari :

  PetrP: proč to nechce ŘSD povolit. nebylo by to nejvíce logické řešení?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. davidb :

  thvari:
  Píše se o tom výše v debatě.
  Jestli se teda od té doby něco nezměnilo?
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/do-outletove-areny-z-hlucinske-pro-ridice-nocni-mura-20160622.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.