Outlet Arena Moravia

Jako první přinášíme vizualizaci a současný stav projektu „Outlet Arena Moravia“.

Fotografii současného stavu zaslal čtenář, děkujeme!

Popis:
Vlastník: TK Development Předpokládané otevření: Jaro 2017 Pronajímatelná plocha Fáze I: 10.000m2 Velikost obchodních jednotek: od 45 – 250m2 Počet obchodních jednotek Fáze I: cca 70 Parkovací místa: 800 Zábava & volný čas: restaurace, kavárny a dětské hřiště

Lokalita:
Outlet Arena je umístěna na hustě frekventované křižovatce D1 s Hlučínskou ulicí s průměrnou denní frekvencí 60.000 automobilů. Centrum bude velmi dobře viditelné z obou hlavních dopravních tepen Výhodou je také snadná dostupnost městskou hromadnou dopravou. Zákazníkům bude k dispozici pravidelná autobusová kyvadlová doprava zajišťující spojení s centrem města, které je vzdáleno 10 minut jízdy Díky nově vybudované dálnici D1/D47 je zajištěna velmi dobrá dostupnost outletového centra pro zákazníky nejenom z České republiky, ale i ze sousedního Polska.

outlet arena

Současný stav:
outlet arena

zdroj: properties-czechrepublic.dtz.com

Související články


Komentáře

 1. jiří :

  to obchodní a zábavní centrum vypadá pěkně hodně lidi by chtělo ratší něco jiného ale vypadáto pěkně.snad to začnou už příšti rok stavět. rekultiaci provádí firma mrozek.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 2. balde :

  idealni placek pro nakupak u dalnice

  Thumb up 10 Thumb down 2
 3. balde :

  hl jsem zvedavy jake znacky tam budou

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. jrov :

  trochu pochybuji o napojením na Hlučínskou tímto „T-způsobem“ , vzhledem k místní dopravní situaci je to docela rizikové řešení – jinak palec nahoru za stavbu nákupní haly mimo centrum města ..

  Thumb up 10 Thumb down 0
 5. aggu :

  Hlučínská bude oříšek. Ještě větší budou hádky s ŘSD na západním konci areálu, kde je plánována výpadovka na Hlučín s novým mostem přes Odru.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. David :

  balde: Hvězdou bude ZARA a její hadříky pro lidi s BMI pod 20 :-)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 7. jrov :

  aggu: taky mě trochu pobavilo suverénní využití „nevyužitého“ sjezdu z D1, čistě pro účely Outletu + desítek aut co nechtějí sjet na Slovenskou a čekat na odbočení doleva na Hlučínskou …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Ross :

  Mohlo by to být ve stylu Olimpie v Brně :) Jsem zvědavý na finál snad to bude dobré. Možná by bylo fajn tam prodloužit tramvaj.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 9. Tano :

  Jak vidím tu Odru vedle, tak doufám, že mají dobře propočítané, kde se až dostane voda při povodních.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. thvari :

  Musím se přidat s pozitivním ohlasem – je to mimo město a současěn blízko, na jinak těžce využitelném místě, nezastavujeme pole ani jinou zemědělsky využitelnou plochu a vypadá to obstojně.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 11. PetrP :

  Aggu: Ta silnice se nebude stavět v příštích minimálně 15 letech…

  Ráno: Terén se navyšoval…

  Jinalbtaky chvalim poloha super…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aggu :

  Tano: Dno Odry je cca 6 m nad současnou úrovní terénu na place. Jak psal PetrP, terén se tam navyšuje. Už cca 30 let, mj. i hlušinou z bývalého dolu Šverma, později „co dům dal“. V současné době už je terén v úrovni protipovodňové hráze podél Odry.
  PetrP: Možná 15 let, možná 25, možná 5…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Tomáš :

  Absolutní nesouhlas… Ostrava má až příliš obchodních domů, které likvidují drobné podnikatele ve městě.. Koukněte na centrum Ostravy kde prakticky nepotkáte živáčka.. Karolína není zdaleka tak využívaná jak někteří očekávali a další obchodní centrum bude jen dalším hřebíčkem do rakve už tak umírajícím městským ulicím…

  Thumb up 8 Thumb down 10
 14. jrov :

  Tomáš: ano v absolutních číslech obchodních center se dá mluvit o tom, že další není potřeba – to se shodnem . Ale jako příklad kde by se obchodní centrum stavět mělo, je tento projekt přímo vzorový … neúrodná půda (navážka), mimo zastavěné centrum města a u dálničního převaděče …

  Karolína (a to s ní nesouhlasím), ale může za jeden zajímavý paradox – z centra odešly všechny mainstream značky a výlohy zůstaly prázdné… nějakou dobu trvalo než mocná ruka trhu (tady pokřivená stavbou Karolíny) zatlačila na majitele nemovitostí a Ti museli jít s cenou dolů – a náhle se v centru doslova vyrojily nezávislé obchůdky, apod… stačí koukat kolem sebe … jasně nejsou tam obchdní plochy 150+ m2 jako celky , ale spousta drobných obchůdků …

  Thumb up 19 Thumb down 1
 15. balde :

  Tomáš: jste asi dlouho nebyl v centru já mám jinou zkušenost, nesmíte chodit jen tam kde se zrovna rekonstruuje

  Thumb up 4 Thumb down 4
 16. balde :

  jrov: jj lidi do centra nechodili protože obchody z centra byli v shopinu a futuru a chyběl jim ten komfort, teď je tam uplně jiná skladba za což plus a láká to tam přesně ten typ lidí co nemusí autem až do obchodu

  Thumb up 4 Thumb down 1
 17. Adam :

  David: Jelikož zdravé BMI se uvádí od 18,5, měli by oblečení pro takové postavy prodávat všichni. Ale místo toho je dnes téměř veškerá (pánská, o dámské nic nevím) konfekce široká a krátká, tzn. pro tlusťochy. Já jsem za posledních 8 let, při nezměněné hmostnosti a tvaru postavy, musel přejít u triček z L na M nebo někdy dokonce na S. Mám pál let staré L, které je na milimetr stejně velké, jako pár měšíců staré S, a to se to starší ještě určitě trochu vytahalo. Kalhoty jsou naštěstí číslované podle délky i šířky, takže žádné žonglování s písmeny nehrozí, ale v mojí velikosti (tzn. úzké a dlouhé) se už prakticky nedají sehnat, a to ani když bych bral o jedno číslo širší v pase a chtěl to dohnat páskem. Musím se prohrabávat stovkami kusů oblečení, abych našel něco více méně padnoucího, a to ještě nemluvím o ceně, nebo o tom, jestli se mi ten kus líbí. Proč bych měl, s naprosto zdravou hmostností a atletickou postavou, mít takové problémy? Sem s normálními velikostmi.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 18. aldik :

  Je to sice outlet ale i tak.. jsou normální? Géčko u Globusu padne, Odra ve Výškovicích se začně stavět kdo ví kdy a oni staví další nákupák, i když je to outlet. Proč nemohl být outlet z OD Ostravica v centru?

  Thumb up 3 Thumb down 7
 19. Crazym :

  Tomáš: Nepotkáte živáčka? :-) Prosím vás, běžte to vysvětlit těm živáčkům hulákajícím na té zahradce pod mými okny. To už je zas po dvadvacáté a jako by se nechumelilo balkánci serou na naše zákony a celá MP s nimi :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. PetrP :

  Aldik: Ten dotaz jste nemyslel vážně, že ne?? :)) třeba proto, že to není jejich majetek, třeba proto, že je to v centru, kde se takové obchody nehodí (Karolina), třeba proto, že je to ÚPLNĚ jiná skladba obchodů než v Géčku i ve Výškovicích…
  Navíc jak tady již mnozí píšou, místo je to ideální, nic jiného tam prakticky promě výrobních hal postavit nejde (a pokud by se ta stavěla, tak už vidím ty kecy, zase montovna, zase krabice, zase stání u pásů…) :)

  Thumb up 7 Thumb down 1
 21. Tomas T. :

  Ten sjezd z kruhového objezdu se uz tady resil pred rokem, a bude tam ikdyz se ta cesta postaví. Proklikejte se prispevky nazpet, jsou tam nejake vykresy. Cili problem s nim nebude.
  O nutnosti to stavet…. asi to bude zbytecne…. ale s tim si myslim nic nenadelame. Jsou to investice developera. Dle meho kdyby se na danem pozemku vysadil novy les, tak by to bylo prinosnejsi.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. Nimrod :

  Já bych ještě nejásal, pozemky stále upravuje, navyšuje vlastník, tedy Asental Land. Kdy k prodeji pozemků dojde je ve hvězdách, ani na jejeich stránkách to nemají zmíněno: http://www.asental.eu/cz/homepage/default/29/rozvojove-plochy. I kdyby tam chvilku byla jen zarostlá plocha zelení, taky by to nevadilo

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. David :

  Adam: No…já v ZAŘE nekoupím nic, 194cm, 115kg. Tož tak máme stejný problém…kdo nezapadá do „středního“ proudu, ten běžné obchodníky de facto nezajímá. Zara, C&A, F&F = stejný out z Bangladéše.
  Zdravím Nákupné maniačky :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. Summerboy :

  David: tak mozna to chce delat neco s tou hmotnosti ;-). A i kdyz muzou byt nektere vyrobky kvality nic extra, dulezite je, ze uz i v Ostrave lidi zacinaji tu a tam vypadat i trochu k svetu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. tonda :

  Jděte s tim do haje ,takych blbin tu je dost proč třeba nezrenovujete staré jstka a tam neuděláte nakupak.

  Thumb up 0 Thumb down 9
 26. PetrP :

  Tonda: Boze, proč se furt někdo opakuje a nečte??? Jatka nejsou majetek developera, pokud vím, tak to bauhaus nechce nikomu prodat, navíc je to dost malé a v centru naprosto nevhodne stavět takové nákupní centra…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 27. jrov :

  PetrP: ad jatka) No hlavně nechápu úředníky , že tam nesází pokuty za znemožnění přístupu … Z jatek by byla krásná galerie moderního umění například… jako protipól Domu umění

  Thumb up 7 Thumb down 0
 28. thvari :

  jaký je vůbec důvod, že Bauhaus ty jatka městu nenechá?? Oni to chtějí nechat spadnout a prodat lukrativní pozemky v centru někomu jinému?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 29. Danek :

  Dneska jsem zrovna četl že Bauhaus kupuje v ČR Obi.Takže vlastníkem jatek již bude Obi a mužou začít jednaní o prodeji jatek nanovo.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 30. skelet :

  OBI kupuje BauMAX, nikoliv BauHAUS

  Thumb up 5 Thumb down 0
 31. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: S těmi 6 metry jste to napsal nějak divně. Kdyby bylo DNO řeky 6 metrů NAD úrovní terénu jak píšete tak je to tam všechno pod vodou. Nejspíš jste to myslel opačně.

  Terén se tam navyšuje o 13 metrů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jasně že pod ;) Ale 13 m to trochu moc, je to 6 až 8 m, čím dál od řeky tím víc.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Někde to psali ale kde to už nevím.

  Díval jsem se ale do popisu stavby kde jsou dvě fáze a ta druhá je navýšení o 3 metry kolik je ta první vyrovnávací tam nepíšou.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Těch 6 až 8 m je historický údaj, kolik se tam cca navezlo.
  Těmi 13 m možná mysleli násypy pro komunikace někde na boku stavby. Anebo něco jiného ;) Každopádně ta velká plocha se určitě nebude takto navyšovat a barák bude stát zhruba v takové výšce kde je dnes terén. Nedoplatili by se ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 35. Bobo :

  tak já jezdím tady https://www.facebook.com/fashionhousesosnowiec, ceny jsou super,ale jaké budou ceny tady? hm to raději pojedu o kousek dál.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 36. Tomas T. :

  Danek: Dalsi vykrik do tmy??

  Jatka nevlastni Bauhaus, ale firma „Janackova 22“, ktera ve vlastnena vicero firmami. Takze i kdyby doslo k prodeji site bauhaus, tak to neznamena ze se spolecne s tim prodavaji jatka. Jsou to hodne lukrativni pozemky v centru, takze dokud to nespadne a nebude se tam stavet neco noveho, tak bych necekal nejaou zmenu dane lokality.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 37. Danek :

  Omluvte mou neznalost…respektivě omyl…tak jsem doufal v nový začátek jednaní až jsem si vše nezjistil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. martin :

  Snad tam budou stejne ceny i značky jako v Nemecku například ve Wertheimu. Jinak pro me nezajimave …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. Kristina :

  Zatím mi for nepřijde, že by to melo na jaře stát :-O každopádně doufám, že tam nebude priblble Tesco, nebo Albert a konecne otevřou glóbus i na tehle strane Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 40. David :

  Kristina:
  Tak v outletu by nic takového jako Tesco, Globus apod být nemělo.
  Outlet je snad jen prodej oblečení světových značek- teoreticky jejich výprodej.
  K tomu tak hodinky, parfémy apod.- https://cs.wikipedia.org/wiki/Outlet

  Thumb up 5 Thumb down 0
 41. dolil :

  http://www.retailguide.cz/outlet-arena-moravia1

  Thumb up 1 Thumb down 0
 42. Libor :

  Na hovno a na nic.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 43. Rýša :

  Libor: I když nejsem pro stále se rozpínající obří markety, tak tentokrát s Vámi nesouhlasím. Toto je dle mne a podle příspěvků i pro hodně dalších ideální místo, kde velké nákupní centrum by mělo ve městě stát. Na okraji a na nevyužité neorné či nezalesněné půdě,ke všemu ještě na ne moc vzhledné planině. A další plus je blízká dálnice a napojení na ni.
  Vaše – Na hovno a na nic – bych aplikoval na vedení města, které roky nic nedělá pro rozvoj centra, které roky mluví o nutnosti zastavět nevzhledné proluky, a přesto ty hyzdí centrum dál, kterým nevadí hnusná parkoviště, třeba ta na opravené Kostelní atd. atd.
  Já vím, oni se ohánějí známým klišé – nemáme páky na toho, na ty, či na tohle, tak proč tam sedí na těch svých zadcích a nevyrazí zjistit a inspirovat se tam, kde vědí, jak na ty páky a kde s prolukami a nevzhlednými místy v centrech si věděli rady.
  Kdy už konečně zvolíme lidi, kterým není lhostejný vzhled města a kteří nemyslí jen na teplé místečko a plnou peněženku. Jinak to bude stále na hovno a na nic.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 44. :

  A staví se to tedy vůbec ? Nikde nemůžu najít žádné info..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. jiří :

  ne nestaví,stale to stojí a kolíky už skoro zatravněne

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Moon :

  Podle Real Estate Report z dubna je dokončení Outlet areny Moravia „suspended“ :-) Nedostali náhodou nedávno stavební povolení?

  https://www.ostrava.cz/cs/podnikatel-investor/ke-stazeni/ke-stazeni/RealEstateReport.pdf

  Thumb up 1 Thumb down 0
 47. Kača :

  Jako žena co mi je vrozeno milovat nákupy si myslím, že užitečnější by bylo vrazit ty peníze spíš do té dálnice co vede právě v tomto úseku až do Polska. Opravit těch sedmero hor a kopců… Nechápu fakt nechápu proč se furt musí stavět nějaké obchodní centra. Kdyby se radši dal do kupy objekt Ostravské jatka. A podobně chátrající ostravské krásné stavby. Spíš tohle by mělo přilákat lidi do Ostravy, a ne obchodní centra kde je jich všude plno. Nejsem žádná ekoložka a biožena a pod. Ale čeho je moc toho je příliš. Možná tomu asi nerozumím té stavební politice, protože jsem mladá. Ale můj zdravý rozum ve 23 letech mi říká že tohle je rozhodně zbytečné plýtvání peněz za s prominutím PI*VINY.

  (Omluvte mé občasné chyby v gramatice jsme dyslektik.)

  Thumb up 6 Thumb down 15
 48. Moon :

  Kača: No vy byste se s prominutím měla hlavně naučit rozlišovat, kdy staví soukromý investor a kdy město, a jak spolu tyhle dvě rozdílné věci souvisí. Očividně s tím má mnoho lidí na internetových diskuzích problém.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 49. marian :

  Moon: jj, zajímalo by mě jak je slečna/paní Káča stará/mladá…tohle je podle mě typické uvažování lidí vyrostlých v době, kdy všechno bylo všech a výstavbu dálnice i občanské vybavenosti pro soudrhy dělníky, rolníky a nepracující inteligenci řídil UV KSČ…

  Thumb up 1 Thumb down 8
 50. Aleš :

  marian:
  Typický representant dnešní mladé generace. Neumí číst a pakliže, nedej Bože, umí, nerozumí textu. Inu, čím hloupější, tím arogantnější a sebevědomější…

  Thumb up 10 Thumb down 2
 51. marian :

  Aleš: dik :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 52. Hynek [msstavby.cz] :

  no tady to zacina pekne eskalovat :D

  jinak k tomu, co slecna napsala, se snad neda nic rict.. kdo by nechtel vymenit nejakou outlet arenu za normalni dalnici a opravena jatka a textilii (a proc k tomu rovnou nezahrnout zasanovane laguny a cisty vzduch), at se prihlasi…
  bohuzel svet neni tak jednoduchy

  Thumb up 5 Thumb down 0
 53. off :

  jednu věc nechápu jak se navzájem posuzujete a jeden na druhého nadávate. Já nejsem zastánce obchodních center ale konecne se v chcíplý Ostravě něco děje. Vyspělé město se pozná když je v tom městě život a stale se něco buduje. Do Ostravy investují developerské firmy nejméně z CR.
  Příklad investice Amazon Ostrava mu neprodala pozemky tak šli na Slovensko. Kde na západě Kolem Seredě a Nitry je nulová nezaměstnanost.
  Ostrava dalši velký investor co měl zájem o Ostravu byl HTC ale se nedohodly tak sli jinam. Ale bohužel to je chyba na straně Magistrátu omezené vyjednávací schopnosti.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 54. off :

  podivejte se

  Thumb up 2 Thumb down 0
 55. Hynek [msstavby.cz] :

  off: do tech konkretnich jednani asi nikdo „verejne“ moc nevidi, ale verim, ze nekdy je to opravdu taky uplne na hlavu a ze ona honba za zamestnanosti ma sve hranice..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 56. adri :

  A teď trochu z každodenní reality: bydlím na Hlučínské ulici v Petřkovicích a dostat se domů (nejen) v pátek odpoledne po 14,30 hod. je hra o pevné nervy. Ráno to ještě docela ujde – lituji ty co jedou z Hlučína a „poskakují“ několik kilometrů před křižovatkou Hlučínská x Slovenská. Dálnice za kruhovým objezdem v obou směrech – na Prahu i na Polsko – je slušný tankodrom, svedený momentálně do 1 jídzního pruhu v každém směru. Občas je na Slovenské ulici docela cítit čističku odpadních vod – ale jinak držím palce, snad to vyjde.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 57. kdojekdo :

  Česká republika, respektive ŘSD, se musí s firmou EuroMallCity na dalším příjezdovém přivaděči dohodnout, protože by následně jinak žádný budoucí obchvat na Hlučín asi nebyl. A jelikož už oba subjekty ukázaly, že při výkupu pozemků pro oulet umí spolupracovat, shoda bude pokračovat, je to i politikum za dohledu firmy Asental pana Bakaly.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.