Nová věž ŘLP již v provozu

Od začátku června 2016 slouží svému účelu nová věž Řízení letového provozu na letišti Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov.

mosnov

mosnov

mosnov

zdroj: FB  Airport / Letiště Ostrava

Související články


Komentáře

 1. martin [msstavby.cz] :

  Nová linka do Dubaje je propadák. V nedávných dnech nově otevřené linka se odklání do Prahy. Z prostého důvodu. Nikdo tím nechce lítat. Pravidelná linka do Paříže letěla za léto 4x.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. aggu :

  martin [msstavby.cz]: Zdroj?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  martin [msstavby.cz]: Jaky mas zdroj? Prvni spoj do Dubaje mel podle zpravy z Deniku, tusim, 130 pasazeru. Kdyby pravidelna linka do Parize letela za leto jen 4x, muselo by to byt z nejakeho duvodu a nekde by se o tom psalo, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. martin [msstavby.cz] :

  Zdroj jsou samotní zaměstnanci letiště. Ano, letělo 130 díky tomu, že rodinní příslušníci personalu měli slevy na letenky. Paříž byla obsazena tak 5-10 lidmi, což se nevyplatí letadlo vypravit, proto byly linky rovnou rušeny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Za jak dlouhé období se vyhodnocuje rentabilita linky?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. martin [msstavby.cz] :

  aggu: Přesněji takto. Úterní přílet do Ostravy je odkloněn do Prany, i když z Ostravy to má pak odlítat. Letenky se prodávají minimálně. Je to celé hned ze startu divné a zamotané. Bude to ještě sranda.

  Linky do jiných destinací by mělo větší smysl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Dog :

  aggu: k té Paříži je zdroj na stránkách letiště v sekci Pravidelné lety. Tam je přímo v letovém řádu napsáno, kdy let neletí. Za prázdniny bylo takových „neletících“ letů 12. Takže při frekvenci letů 2x týdně to fakt vychází na ty 4 lety (no možná že 5-6, ale to nic nemění) A ty co letěly, měly skutečně obsazenost tak do 30 pax, ale někdy i jednocifernou…
  A Dubaj, ač je všude prezentována „od 23.9. létá 2x týdně“ je zatím 2x týdně až od zimního letového řádu. Ten první měsíc to lítá, tak pouze v pátky. Ale obávám se, že to skončí podobně jako Paříž…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  Tak ono celkove by melo vetsi smysl, kdyby linku do Parize zridila bud normalni letecka spolecnost (Air France), aby se dala vyuzivat na delsi cesty, prestupy, sit navaznych letu a vernostni programy, anebo skutecna nizkonakladovka, ktera by uspokojila vyletniky, jejichz cilovou destinaci je skutecne Pariz, ovsem za ceny hodne nizkonakladovky. SmartWings je charterovy hybrid, ktery ma na svou pozici vysoke ceny, ktere vyletnici nejsou ochotni zaplatit, protoze je to proste drahe, a jini cestovatele neletaji pouze do Parize, ale i do jinych destinaci, ktere jsou vzdalenejsi, anebo jsou v ramci Francie. Letenka od SmartWings jim neumozni presednout a dostat se tam, kam chteji, takze ta linka je celkove spatne. Jsem presvedcen, ze kdyby podobnou linku provozovala spolecnost Air France nebo RyanAir (a podobni), mela by vetsi vyuzitelnost a uspech.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. martin [msstavby.cz] :

  Z FB Létejme z Ostravy

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Ambry :

  Nevím kde se vzala informace, že linka do Dubaje je odkloněná přes Prahu. V pátek 30.9. 2016 linka normálně přiletěla do Mošnova ( byl jsem u toho ), od 1.11. 2016 přidávají i úterní rotaci. Linka do Amsterdamu a Helsinek zatím není, výběrové řízení je vypsáno znovu z měkčími požadavky, snad na jaře…Již dříve jsem četl, že o linky do Ams. a Hel. mají zájem letecké společnosti, které do Mošnova zatím nelétají. Nehledejme pořád jenom negativa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. dolil :

  http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-newsletter/
  http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-tiskove-zpravy/
  http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-vyrocni-zpravy/
  http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-aktuality/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. dolil :

  funguje ještě to letiště?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. aggu :

  Management letiště jaký svět neviděl. Nerozumím tomu, proč tam ještě sedí.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. aggu :

  Naše poslání:
  http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-kvalita/

  Budoucnost letiště (wiki)
  Podle schváleného generelu rozvoje letiště do budoucna plánuje výrazné zvýšení počtu přepravovaných osob ze současných asi 300 tis. až na 1 mil. do roku 2010, do roku 2015 pak až 1,5 miliónu. Rozvojový plán letiště zahrnuje také například vybudování hotelu, vícepodlažních parkovišť nebo ploch pro kongresové a nákupní centrum. Počítá se také s rozšířením opravárenských služeb letadel a vybudováním nového terminálu pro nákladní leteckou dopravu podél jižní odbavovací plochy letiště.

  Za 10 let protočili miliardy na dotacích, ale letiště se nepohlo z místa. Tomu říkám umění.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. aggu :

  A to jste ještě neviděli výkon letiště za poslední rok.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Danek :

  aggu: Včera vyšli výsledky, nepamatuji si přesně ale pokles asi 15% cestujicí kolem 264tis.Hejtman Vondrák by se do toho měl obout jak sliboval před volbami, jelikož jsem ho tady před volbami podporoval…byl bych rád kdyby na tom, předstvavenstvo kraje máklo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. dolil :

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/417231100030201-udalosti-v-regionech

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. dolil :

  http://www.patriotmagazin.cz/letisti-v-mosnove-loni-klesl-pocet-cestujicich-o-164-procenta/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Danek :

  Ted jsem četl článek na idnesu ohledně Mošnova+snad všechny přizpěvky co jsou:http://ekonomika.idnes.cz/letisti-v-ostrave-ubyvaji-cestujici-dvg-/eko-doprava.aspx?c=A170201_174731_eko-doprava_suj
  Kdy konečně začne jednaní mezi krajem a leteckými společnostmi a dostaví se výsledky?Prosím přijděte s nějakými nápady a mužete to tvitnout Vondrákovi…ten říkal, že s nimi jednat bude.díky…Za mě i dovolenkové lety stašně převladají v katalozích odlety z Prahy.Chce to ji jednat s velkými centovkami ,aby byli v nabídce více letů z OV.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. aggu :

  Danek: Problém není v regionu. V kruhu 100 km od Ostravy žije 5-6 miliónů lidí, kteří musí 2 letiště (OSR a KTW) bez problému uživit. Problém není v letišti. Problém je v prostoru mezi židlí a kafíčkem.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 21. Michal :

  Někdo čeká na Godota, jiný se zařídil a využívá letiště v Katovicích.
  End of story.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 22. thvari :

  Navíc nikdo neříká, že musíme soupeřit nebo předstihnout Katowice. Jen je potřeba, aby se od nás dalo za přijatelný peníz doletět alespoň do několika míst po Evropě (Anglie, Německo, Holandsko, Španělsko…). Potom by to chtělo nasadit opravdu levné ceny parkování, aby měli lidé z Polska/zbytku Moravy možnost přijet autem po dálnici a nechat ho tam i pár dní stát.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. Crazym :

  Michal: Kdyby jen Katovice ale už i Krakovské letiště navštěvuji kvůli svým klientům častěji než Mošnov. Dokonce mám doma už radši uloženy nějaké zloté na poplatky ať to nemusím řešit když si někdo vzpomene na poslední chvíli a já tam musím jet v jednom týdnu počtvrté :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. thvari :

  Jakub Unucka, Twitter: „V únoru bude koncepce rozvoje.“ https://twitter.com/JakubUnucka/status/827599818713337857

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Danek :

  thvari: Já se dívám na to letiště v Katowicích historii, počet let.společností,nárust cestujicích(ten je šilený,v některých letech i 70% oproti roku předešlému)Je třeba zjistit jak to udělali tam a jít podle toho.Je jasné, že(jak píše letejme z Ostravy)..vyběrovka s dotací na 2linky není to pravé ořechové.Tak mě nepadlo co takhle domluvit se ze Stnadem(opravny letadel) na vyhodnější ceně za opravu nebo přednostní servis v případě nutné zaležitosti, když aerolinka bude mit na Mošnově mat.letiště.Tím nám zaručeně nemužnou poláci konkurovat.Jelikož samozřejmě aerolinky řeší náklady a čas mohli by i nato slyšet…co vy na to?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. Danek :

  Danek: Pardon zapoměl jsem vložit odkaz:https://en.wikipedia.org/wiki/Katowice_International_Airport

  Thumb up 0 Thumb down 1
 27. dolil :

  http://ekonomika.idnes.cz/prodej-letenek-rekord-vyssi-prijmy-d62-/eko-doprava.aspx?c=A170222_124914_eko-doprava_lve

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Moon :

  dolil: No jo. Já už si bohužel zvykl, že kdykoli se objeví nějaké dobré zprávy o pozitivním vývoji v Česku, málokdy se to týká i Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.