Nová věž ŘLP již v provozu

Od začátku června 2016 slouží svému účelu nová věž Řízení letového provozu na letišti Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov.

mosnov

mosnov

mosnov

zdroj: FB  Airport / Letiště Ostrava

Související články


Komentáře

 1. martin [msstavby.cz] :

  Nová linka do Dubaje je propadák. V nedávných dnech nově otevřené linka se odklání do Prahy. Z prostého důvodu. Nikdo tím nechce lítat. Pravidelná linka do Paříže letěla za léto 4x.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. aggu :

  martin [msstavby.cz]: Zdroj?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  martin [msstavby.cz]: Jaky mas zdroj? Prvni spoj do Dubaje mel podle zpravy z Deniku, tusim, 130 pasazeru. Kdyby pravidelna linka do Parize letela za leto jen 4x, muselo by to byt z nejakeho duvodu a nekde by se o tom psalo, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. martin [msstavby.cz] :

  Zdroj jsou samotní zaměstnanci letiště. Ano, letělo 130 díky tomu, že rodinní příslušníci personalu měli slevy na letenky. Paříž byla obsazena tak 5-10 lidmi, což se nevyplatí letadlo vypravit, proto byly linky rovnou rušeny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Za jak dlouhé období se vyhodnocuje rentabilita linky?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. martin [msstavby.cz] :

  aggu: Přesněji takto. Úterní přílet do Ostravy je odkloněn do Prany, i když z Ostravy to má pak odlítat. Letenky se prodávají minimálně. Je to celé hned ze startu divné a zamotané. Bude to ještě sranda.

  Linky do jiných destinací by mělo větší smysl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Dog :

  aggu: k té Paříži je zdroj na stránkách letiště v sekci Pravidelné lety. Tam je přímo v letovém řádu napsáno, kdy let neletí. Za prázdniny bylo takových „neletících“ letů 12. Takže při frekvenci letů 2x týdně to fakt vychází na ty 4 lety (no možná že 5-6, ale to nic nemění) A ty co letěly, měly skutečně obsazenost tak do 30 pax, ale někdy i jednocifernou…
  A Dubaj, ač je všude prezentována „od 23.9. létá 2x týdně“ je zatím 2x týdně až od zimního letového řádu. Ten první měsíc to lítá, tak pouze v pátky. Ale obávám se, že to skončí podobně jako Paříž…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  Tak ono celkove by melo vetsi smysl, kdyby linku do Parize zridila bud normalni letecka spolecnost (Air France), aby se dala vyuzivat na delsi cesty, prestupy, sit navaznych letu a vernostni programy, anebo skutecna nizkonakladovka, ktera by uspokojila vyletniky, jejichz cilovou destinaci je skutecne Pariz, ovsem za ceny hodne nizkonakladovky. SmartWings je charterovy hybrid, ktery ma na svou pozici vysoke ceny, ktere vyletnici nejsou ochotni zaplatit, protoze je to proste drahe, a jini cestovatele neletaji pouze do Parize, ale i do jinych destinaci, ktere jsou vzdalenejsi, anebo jsou v ramci Francie. Letenka od SmartWings jim neumozni presednout a dostat se tam, kam chteji, takze ta linka je celkove spatne. Jsem presvedcen, ze kdyby podobnou linku provozovala spolecnost Air France nebo RyanAir (a podobni), mela by vetsi vyuzitelnost a uspech.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. martin [msstavby.cz] :

  Z FB Létejme z Ostravy

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Ambry :

  Nevím kde se vzala informace, že linka do Dubaje je odkloněná přes Prahu. V pátek 30.9. 2016 linka normálně přiletěla do Mošnova ( byl jsem u toho ), od 1.11. 2016 přidávají i úterní rotaci. Linka do Amsterdamu a Helsinek zatím není, výběrové řízení je vypsáno znovu z měkčími požadavky, snad na jaře…Již dříve jsem četl, že o linky do Ams. a Hel. mají zájem letecké společnosti, které do Mošnova zatím nelétají. Nehledejme pořád jenom negativa.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.