Historický Petrin se bude opravovat

Město Bruntál pokračuje v řadě úspěšných projektů spolufinancovaných z evropských dotací. Tentokrát byla úspěšná žádost o dotaci na vznik centra vzdělávání a volného času v kulturní památce Petrin. Pokud vše půjde podle plánu, Petrin vstoupí již zmodernizovaný do školního roku 2014/2015.

petrin_bruntal

Dotace je pro budoucnost Petrina klíčová. Napjatě očekávaná zpráva o „přiklepnutí“ dotace přišla koncem srpna. Do budovy k základní škole přesídlí také Středisko volného času a městská knihovna, takže objekt bude upraven a zmodernizován i s ohledem na potřeby těchto organizací a jejich uživatelů. Ve zrenovovaných interiérech bude také prostor pro „pobočku“ MŠ Pionýrská. Součástí projektu je kompletní rekonstrukce vnitřních rozvodů, změna dispozic a vnitřního uspořádání, v souladu s potřebami uživatelů. Podle projektu bude v prvním podlaží („přízemí“) zřízená nová společná centrální recepce a malá expozice, tematicky zaměřená na oblast školství. Především zde ale bude sídlit „pobočka“ MŠ a na druhé straně pak nově zřízená městská knihovna s čítárnou a posluchárnou, vybavenou moderní audiovizuální technikou. Středisku volného času se zázemím pro kroužky a další aktivity bude patřit druhé podlaží, vyjma stanice mladých přírodovědců, která bude umístěna v suterénu. Základní škola bude zaujímat prostor ve třetím a čtvrtém podlaží. Zásadní změnou bude skutečnost, že objekt bude plně bezbariérový, vybavený novým výtahem. Pokud příprava půjde podle stanoveného harmonogramu, stavební práce začnou na jaře a budou ukončeny v srpnu 2014. Předpokládané náklady na realizaci projektu „Rekonstrukce kulturní památky Petrin – centrum vzdělávání a volného času v Bruntále“ představují částku 57,38 milionů korun, z čehož dotace ROP má pokrýt 85 %, tedy 48,77 milionu korun. Zbylou část uhradí město. Přestože to není součástí dotovaného projektu, budova Petrina má taktéž dostat novou fasádu a okna.

1PP

Screenshot 2013-01-12_23-06-11

1NP

petrin bruntal

2NP

petrin_bruntal

zdroj: mubruntal.cz

Související články


1 komentář

  1. Michal :

    Hnus, zbourat! Nahraďme to něčím novým, na co třeba po letech budou lidi koukat jako na krásnou historickou stavbu.

    Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.