Havířovské nádraží zůstane

Nejméně v dohledné době nedojde k realizaci modernizace nádraží v Havířově. Bourání původní ceněné nádražní budovy zablokoval ministr dopravy, České dráhy tedy bourat nebudou.

Tomáš Neřold, mluvčí ministerstva dopravy: „Jde o to, že v minulosti připravilo město variantu, při které nezohlednilo podle ministra názor architektonické veřejnosti.“

Také České dráhy musí respektovat rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR. I ony ví, že se projekt nestihne. Kateřina Šubová, mluvčí ČD: „Bohužel je, vzhledem k časovým lhůtám, které máme, vysoce nepravděpodobné, že stihneme využít evropské peníze.“

Havířov tak přijde o dotaci ve výši 85 milionů korun na vybudování dopravního terminálu.

zdroj: infoportaly.cz

Související články


Komentáře

 1. Rumcajz :

  Zdravý rozum zvítězil! :) Jsem rád, že se nás pan ministr zastal, že pochopil to, že tady na Ostravsku nejsme žádná periferie a máme svou vlastní identitu, své vlastní ceněné stavby a nikdo, ani takový kolos jako České dráhy nám tady nebude úřadovat se svými pokusy!!!!!

  Thumb up  Thumb down
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Rumcajz: jsem pochopil, ze ani na radnici z toho nejsou uplne stastni, pac uz v tom utopili nejake penize a nic z toho ted nebude.

  Thumb up  Thumb down
 3. johny :

  Vubec bych se nedivil, kdyby se to nekomu nelibilo i kvuli tomu, ze kaprici nedopluji do spravneho rybniku… :-)

  Thumb up  Thumb down
 4. Tomas T. :

  No vidim ze jste to nepochopili nikdo. Problem je v tom, ze na to mela prijit dotace. Ta byla nakonec schvalena ale v nizssi vysi. Proto se CD rozhodlo ze na to nejsou penize a bourat se nebude. To ale neznamena ze az penize budou, ze se to zase nerozjede. Jen je to nyni zastaveno, a nebude se s tim dit nic. Takze nepocitejte ze tu budovu budou opravovat. Jeji stav se bude pouze zhorsovat.
  Na meste z toho samozrejme stastni vubec nejsou, protoze chcteji ten autobusak u toho nejak predelat, a toto jim vlastne prekrizilo plany. Utopili v tom penize ty, ze zaplatili a rozjeli ten cely projekt te rekonstrukce. Proto se jim to nelibi. Ale taky nemaji vice penez, kterymi by zafinancovali bypadek toho snizeni dotace.

  Cili nejde ani o kapriky a ani o zdravy rozum. Jen nejsou prachy.

  Thumb up  Thumb down
 5. aldik :

  Tomas T.: ČD spíš museli změnit stanovisko, jinak by pan ministr v demisi určitě odvolal i to nové vedení, kdyby ho neposlouchali :-D

  Takže tímto asi nadobro Havířovští přijdou o moderní dopravní terminál.. i když třeba se už brzy začne stavět ta vlaková zastávka pod nemocnicí a nádraží ještě víc zpustne, protože je dál od centra.

  Thumb up  Thumb down
 6. Nimrod :

  Já říkám pořád, že Žák je primitiv – kdyby to byl machr, tak naopak zareguje tak, že ČD přinutí, aby i přes sníženou dotaci do toho šly. Takhle to jen odskáče Havířov, resp. jeho obyvatelé. Žák se chová jako slon v porcelánu. Budova bude chátrat dál…další ukázka jak stát „pomáhá“ s čerpáním dotací…

  Thumb up  Thumb down
 7. Tomas T. :

  Tak dnes jsem se dočetl toto:

  Dozorčí rada Českých drah na svém odpoledním zasedání odsouhlasila odstoupení od smlouvy na realizaci projektu „Dopravní terminál města Havířov“, který spočíval v demolici stávající výpravní budovy. Dráhy vypoví smlouvu městu Havířov, které se na realizaci projektu mělo podílet. České dráhy počítají s tím, že městu uhradí vynaložené náklady spojené s realizací projektové dokumentace apod. Město již v minulosti avizovalo, že bude žádat úhradu nákladů ve výši 3,5 milionu korun.

  Thumb up  Thumb down
 8. Marti :

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/265854-prilis-senzacni-brusel-havirovske-nadrazi-se-uz-nehodi/

  Thumb up  Thumb down
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Marti: Jestli si myslí že tím máváním na vlaky nějak zabrání demolici tak jsou to blázni. Uspořádali ti takzvaní přátelé nějakou sbírku na rekonstrukci? A kolik přispěli ti „architekti“ co tam mektají něco o záchraně. Pleskat na hubě umí každý ale bez peněz do rekonstrukce nelez. U Národního divadla to fungovalo tak ať se snaží ti „přátelé“ trochu jinak.
  PS. ČT jsou taky mistři populistických reportáží.

  Thumb up  Thumb down
 10. Tomas T. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Cili chcete rict, ze kdyby se usporadala sbirka, a na rekonstrukci nadrazi by se vybralo dost, tak by se stavba noveho terminalu mela zrusit, nechat autobudy tak jak funguji dnes, a pouze opravit halu. Ano?

  Myslim ze tim vznika myslenka ze kdyz je nekdo ochoten neco zaplatit, tak se to pak musi postavit. Coz je samozrejme velmi spatne….

  Thumb up  Thumb down
 11. Marti :

  acdlia: Na chytrou otázku odpovím chytrou otázkou: „Kolik dají ZE SVÉHO zastánci bourání a ´betonové lobby´?“ Kolik jste dal kdy ze svého VY osobně na stavbu nádraží, školy, nemocnice atd?

  Thumb up  Thumb down
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Nic takového jsem tam nepsal. Je mi celkem jedno jestli to opraví nebo zbourají. Vadí mi pouze ten přístup lidí. „Půjdu před kamerou zamávat na vlak a oni to přece nemůžou zbourat.“ To je nesmysl. Jde tady o peníze. Když přijde někdo kdo tu budovu koupí a opraví tak stát bude, jinak půjde k zemi. Nic jiného jsem tím nemyslel.
  To že je potřeba dopravní situaci nějak řešit nepopírám, ale způsoby jsou různé. Ať už se bude zachraňovat, nebo bourat. Je to o domluvě mezi lidmi i když to je nejspíš ten největší kámen úrazu.

  Thumb up  Thumb down
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Marti: Pokud si přečtete ten článek, nebo shlédnete reportáž tak se dozvíte že zastánci bourání na to dají 100 milionů korun. Dejte více a je to vaše. Já nejsem zastánce ani jedné strany takže vám ani jim bohužel nepřispěji.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.