Hasičská zbrojnice Palkovice na Archiwebu

Autor: Kamil Mrva Architects

Fotografie: Studio TOAST

Hasičská zbrojnice v Palkovicích se nachází podél pravého břehu řeky Olešná v blízkosti kostela a objektu kina. Je jednou z nejdůležitějších a nejhodnotnějších staveb v centrální části obce. Objekt slouží místnímu spolku dobrovolných hasičů s velkou historickou tradicí pokračující dodnes. Navrhli jsme rekonstrukci původní budovy a nástavbu nad stávajícími garážemi. Objekty jsme spojili skleněným můstkem.
Původní objekt jsme sjednotili novou omítkou, novou krytinou a výměnou dřevěných oken. Interiér byl upraven pro klubovny spolku. V přízemí byl ponechán nájemní byt. Nová část budovy je konstrukčně řešena jako dřevostavba z masivních panelů, v exteriéru s dřevěnou provětranou fasádou z modřínových desek. Nachází se zde univerzální zasedací místnost, sociální zázemí a boční vstup do objektu.
Hasičárna je první realizací našeho studia ve spolupráci s obci v uplynulém období. V  současné době máme zpracované např. studie centra obce, fasády kostela na Myslíku či nový most v blízkosti hasičárny.

zdroj / celý článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. LK :

  pěkné, až na ten velký balkón, který nebude mít funkční využití

  Thumb up  Thumb down
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je dost divné že je zasedačka tam kde by měly být prostory pro mužstvo se skluzy do garáže.

  Thumb up  Thumb down
 3. Marián Kyral :

  @acdlcia [msstavby.cz] : Jsou to dobrovolní hasiči, ti nedrží pohotovost na hasičárně. Takže skluzy by byly akorát tak pro parádu.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.