Festival Kukačka

Čtvrtý ročník festivalu umění ve veřejném prostoru Kukačka, expandující prvně kromě Ostravy i do Opavy.

Festival Kukačka po celý měsíc osídlí a oživí uměleckými díly veřejná prostranství i netradiční prostory.  Na festival přijedou zajímavé osobnosti české i zahraniční výtvarné scény, součástí budou také přednášky a autorské prezentace.

kukačka

Kukačka je ostravská platforma negalerijní prezentace současného umění, inspirující se hnízdním parazitismem kukačky obecné. V jeho intencích se snaží vstupovat do veřejného prostoru města, který si podmaňuje, využívá jej nebo s ním jen prostě koexistuje. Některé vstupy jsou nepřehlédnutelné, jiné téměř na hranici lidského vnímání. Orientaci v terénu proto usnadňuje webová aplikace poskytující indicie, na základě kterých lze začít s pátráním podobným dětské hře či urban-artové verzi geocachingu.

DOPROVODNÉ PŘEDNÁŠKY:

9. 10. v 18:00 Jan Stolín – autorská prezentace

9. 10. v 19:00 Jaroslav Prokeš – autorská prezentace

25. 10. v 18:00 Jan Urant – Teoretizace prostorové fenomenologie ve vizuálním umění

6. 11. v 18:00 Jan Haubelt – Skupina Ládví

Přednášky se konají v Antikvariátu a klubu Fiducia, Nádražní 30, Ostrava

Více na kukacka.org
zdroj: krasnaostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Radek :

  Tohle není žádné umění, ale hnus! Pár brýlatých blblů si myslí, jací nejsou umělci. Kolem staré radnice chodím denně, a s kamárádem jsme první dny přemýšleli k čemu jsou tam opřené ty lišty či lešení. To by mě zajímalo, jestli si pán Stolín (autor) všiml, když jsme mu s tím hýbali a překládali :D . Řekl bych, že těžko, už aby to všechno zmizlo.

  Thumb up  Thumb down
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Radek: otazkou je, kdo je blb. jestli ten, ktery neco tvori, nebo ten, ktery, kdyz neco takoveho vidi, tak jedine, co ho napadne, je to ponicit a jeste se tim chlubi. coz takhle nekdy neco nedestruktivniho taky vytvorit?

  Thumb up  Thumb down
 3. aggu :

  „Já bych všechna ta umění zakázala!“

  Thumb up  Thumb down
 4. Jarda :

  Teoretizace prostorové fenomenologie ve vizuálním umění, proboha jak jsme bez toho mohli žít? Viděl jsem ty tyče pána Stolína na radnici a přijde mi to, že si dělá z lidí srandu.

  Thumb up  Thumb down
 5. Radek :

  ad Hynek [msstavby.cz]: Já jsem nic neponočil. Naopak bych se měl prolásit za génia, jak jsem si pohrál s myšlenkou a jak ji realizoval. Teď už jen nechat ocenit! Podle mě je jistá hranice co je a co není umění. A když už existuje taková komunita, která nemá soudnost, tak ať zůstane uzavřená a neotravuje veřejnost.

  Thumb up  Thumb down
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Radek: prohlasuj se za koho chces, tady oznacujes cloveka nominovaneho na cenu J. Chalupeckeho za brylateho blba a jeho vytvor, asi z pozice opravdu toho genia, hodnotis jako hnus. ja myslim, ze to svedci o tom, jak mimo jsi.. coz by teda bylo docela jedno, ale bylo by fajn podobne veci alespon nechat na pokoji.

  Thumb up  Thumb down
 7. aggu :

  „Sice tomu nerozumím ani za mák, ani nechci rozumět, ale za to si z toho můžu udělat srandu“. Echt české.

  Thumb up  Thumb down
 8. Jarda :

  aggu: Proboha svatého, pokud vystavuji své umění na ulici musím očekávat, že přichází do iterkace s celým spektrem společnosti od spodiny po snoby, narozdíl od galerie, kde chodí ti kteří tomu rozumí a ti, kteří to předstírají. Různí lidé pak reagují různě, to je pak problém že všichni v božském údivu nevzdychají na genialitou tvůrce? A o to, co je echt české, bych si v pejorativním slova smyslu ústa neotíral.

  Thumb up  Thumb down
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: takze ten prvni prispevek je jakoze v poradku? :) nemam slov.

  Thumb up  Thumb down
 10. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: A co když to byl autorův záměr, aby si s tím někdo hrál a přeposkládal to? Nic neukradli nebo ano. Já se přiznám, že první myšlenka , která mě napadla, že ta firma tam nechala pěkný bordel a cikání jim to večer vyberou. Až pak mi došlo, že je to „umění“.

  Thumb up  Thumb down
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: precti si to cele jeste jednou, diky.

  Thumb up  Thumb down
 12. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Přečetl jsem si to znovu a kromě toho, že Radek nazývá autora obrýleným blbem, s ním v jádru v názoru na vystavené exponáty souhlasím. Ale je pravda, že pokud se mi něco nelíbí, neurážím autora. Umění ve veřejných prostorách to nemá jednoduché Brána času

  Thumb up  Thumb down
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Bod pro mrtvy.kenny . Radek typický nechápavý čech, co sám nic nedokáže, ale v kritice excelent. A do toho brouk pytlík Jarda..

  Thumb up  Thumb down
 14. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Kenny na rozdíl od vás dovede diskutovat, vy dokážete být jen typický arogantní čech.

  Thumb up  Thumb down
 15. Radek :

  martin [msstavby.cz]: Že zrovna vy víte, že nic nedokážu. Pro mě je to smůla, že tam musím každý den projít, ale aspoň nemusím, jak psal Jarda „předstírat“, že tomu rozumím. …nerozumím :D

  Thumb up  Thumb down
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: akorat ze martin tady na rozdil ode mne bez mala 4 roky kazdy den kvuli vam objetuje svuj volny cas a energii (u mne je to hodne nepravidelne), takze bych s tim „jen“ brzdil..

  Thumb up  Thumb down
 17. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Ale to mu nikdo nebere, dělá to ze svobodné vůle a dělá to dobře. Ale chovat se jako malý Jarda v diskuzích mu to právo nedává. Spíše to vypovídá o jeho nezralém charakteru.

  Thumb up  Thumb down
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: imho dava, je to jeho diskuze a myslim, ze se chova jeste docela slusne. :)

  ale tahle osobni rovina je vzdycky nestesti, nechme to plavat. Radkovi doporucim jit o ulici vedle, nebo se divat jinym smerem, pokud s tim objektem nejak nesouzni. ja to teda nejak prehlid, jak jsem sel kolem, ale Stolin se mi libi, tak to zkuste prekousnout s tim, ze je to trebas ted libive pro mne a priste to muze byt naopak. :)

  Thumb up  Thumb down
 19. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Nesouhlasím s vámi ohledně diskuze a ani Martina. Máte ale pravdu v tom, že když diskuze začne sklouzávat k osobním invektivám není to dobře. Ale musím se přiznat, že slovní spojení typický Čech apod. mě dokáží neskutečně vytočit.

  Thumb up  Thumb down
 20. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: tak proc ho pouzivate? „13.10.2013 21:57“??? to zas dokaze vytacet mne.

  Thumb up  Thumb down
 21. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: To měl být sarkasmus na Martin 13.10.2013 20:57.

  Thumb up  Thumb down
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  nj, ty sarkasmy nas tu zahubi :)

  Thumb up  Thumb down
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  k tomu vicmin souvisejici a pobavilo dneska: „Banksy sells his art for practically nothing to unsuspecting public“ http://goo.gl/Kfb9JJ

  Thumb up  Thumb down
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Jo Jardo, jsem typický arogantní čech, proto dělám tenhle web a v tak nízkém věku jsem to už někde dotáhl. Vtipné, že se nemám chovat jak malý Jarda. Já tomu dávám v „zákulisí“ hodně. Pro tebe to max. znamená pár kliknutí a máš všechny informace. Proto se nediv, že mě lidi tvého typu štvou :)

  Radek: Jestli dokážeš něco podobného, tedy vnést kluturu do ulic města, klidně se pochlub. Zatím jsi mne nějak nepřesvědčil. A dám ti radu. Můžeš si to obejít, pokud tě to tak irituje… :)

  Thumb up  Thumb down
 25. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak to jsem se pobavil, škoda že v OVA nemáme žádného Banksyho. I když se teďka kluci z obchodu s potřebami pro grafiti u Frýdlanstkých mostů hecli a udělali pěknou galerii na boční stěně mostu. I bych to vyfotil, ale jsem tady persona non grata, tak to ani nebudu zkoušet.

  Thumb up  Thumb down
 26. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Tak vyfoť a nebuď non grata. Jinak v pátek v Cooltouru malOVAná. :)

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.