FBI VŠB-TU – foto z výstavby

Fotografie rekonstrukce budovy D a výstavba budov F a I Fakulty bezpečnostního inženýrství Vysoké školy Báňské v Ostravě-Výškovicích.

fbi

1. Jiřík :

Někde jsem četl, že chtějí FBI i EKF sestěhovat do Poruby. Ale obě tyto fakulty se rekonstruují.

2. Summerboy :

To jsem nevěděl, že FBI sídlí v takové hrůze…???

3. Karel :

Báňské by centralizace pomohla. Na většině fakult dnes jsou obory, které do techniky tahají ekonomické disciplíny a je zbytečné mít na to na každé fakultě samostatné katedry, když by výuku zvládli kapacitně i vyučující z ekonomky. A tak by se dalo pokračovat, třeba katedra fyziky by taky na fbi být nemusela… Taky by to oživilo campus, pomohlo skomírající ústřední menze, podpořilo podnikatelský inkubátor…

4. aggu :

Vondrák se vyjádřil jasně, FBI bude na jižáku a EkF v centru.
    Každému starostovi je třeba udělat radost.

5. Marek :

To Karel:
    Na FBI žádná katedra fyziky není. VŠB-TUO má celoškolská pracoviště, která zajišťují výuku pro celou univerzitu. Mezi tyto celoškolská pracoviště patří např. katedra matematiky a deskriptivní geometrie a katedra společenských věd, která zajišťuje výuku jazyků, psychologie, práva apod. Fyzika, která je vyučována na FBI zajišťuje HGF. Co se týče stěhování do kampusu v Porubě, tak to bylo špatně pochopeno a interpretováno medii. To co padlo v televizi je spíše jakásik vize toho, jak by to mělo v budoucnu vypadat, nicméně situace se má tak, že akademický senát na FBI se rozhodl, že stěhovat nechce a peníze použije na rekonstrukci. Toto rozhodnutí padlo někdy v roce 2011 nebo 2012. Bohužel byly nějaké problémy s projektem a proto se s rekonstrukci začalo až v lednu.

6. Ričí :

Ten barák je už bez přístavby ohromně velký. To budem za chvili bezpečnostníma inženýrama přehrazovat Labe u Hřenska.

7. Nimrod :

Nevíte, kdo je zhotovitel?