Dostavba skeletu zahájena

V centru Ostravy byla zahájena dostavba bývalého ústředního sídla KSČM – tzv. skeletu.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Na místě se objevily stavební stroje a buňky. Probíhají prvotní zabezpečovací a čistící práce.

Dostavba má být zahájena demolicí horní stropní desky. Poté budou pokračovat další stavební práce. Ze skeletu má vzniknout polyfunkční dům, jenž nabídne byty, kanceláře, obchody ale také restauraci.  První zájemci by se mohli stěhovat již na začátku roku 2018.

Vizualizace:
skelet
Současný stav:
skelet

skelet

skelet

skelet

skelet

skelet

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Tak to chce potlesk! :-)

  Thumb up  Thumb down
 2. thvari :

  no já jsem ve stavu, kdy upřímně jásám i nad tím jedním bagrem a dvěma unimobuňkama :-D

  Thumb up  Thumb down
 3. David Opletal :

  Cloveku se az chce si postesknout, ze Ostrava nebude jako driv :) Moje prvni vzpominka na Ostravu je plna hruzy z hl. nadrazi, tohodle skeletu a strasnych lidi na Stodolni. A jedna z jistot ted zmizi…je to dobre samozrejme :)

  Thumb up  Thumb down
 4. Dzuff :

  No, já bych nepredbihal. Takových zahakovacich prací a riprav už tady bylo několik. I s vávry. Ale buďme optimisti!

  Thumb up  Thumb down
 5. Novapa :

  Doufám, že se stavba podaří ale hlavně, že najde uplatnění :)

  Thumb up  Thumb down
 6. Luděk :

  A jak to vypadá s rekonstrukcí hotelu Palace? Dlouho žádné info…

  Thumb up  Thumb down
 7. Petra :

  at z toho udělají parkinghaus

  Thumb up  Thumb down
 8. balde :

  Luděk:mrkni na jejich face, mají tam i fotky https://www.facebook.com/www.kampuspalace.cz/?fref=tsnové

  Thumb up  Thumb down
 9. Michal :

  Přijel bagr a vy z toho děláte umění. Uvěřím, až se tam bude makat, ne onanovat s jedním bagrem.

  Thumb up  Thumb down
 10. Petr :

  Včera jsem tam šel a firma tam dělala vyvrty na testy betonovych desek..asi to mysli vazne :)

  Thumb up  Thumb down
 11. Tano :

  Petr: Nebyly to vývrty pro dynamit? :-)

  Thumb up  Thumb down
 12. Petr Ks. :

  furt nevěřím, že to dopadne dobře…

  Thumb up  Thumb down
 13. Katka R. :

  Kdyby z toho udělali dům na parkování aut a ulevili vedlejšímu parkovišti, udělali by líp. Takhle tam budou další nepronajaté prázdné kanceláře..

  Thumb up  Thumb down
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Katka R.: ja rozumim urcite skepsi, ale parkovaci domy ostrave pomuzou az v zavesu za pracovnima prilezitostma, urcite bych to poradi neotacel, pokud je na vyber.

  Thumb up  Thumb down
 15. styg :

  tak to se ještě musím jít vymočit z horní desky úplně důle :)

  Thumb up  Thumb down
 16. jirka :

  jo taky bych s toho udělal parkung další kancelař ktera bude skoro prázdna.ale inak jeto pěkna budova budou tam i byty.
  no ja nevím ta firma dav-ova s tim bagrem mužou udělat jen něco třeba. zbourali odru ve vyškovicích a nechali podlahu tet v dubnu mají začít s vystavbou a podlaha stale stojí.

  Thumb up  Thumb down
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Na co další kancly, když ostatní administrativní budovy jsou téměř plné, že….

  Thumb up  Thumb down
 18. PetrP :

  Jo líbí se mi, jak se tady řeší na co další kanceláře… Další potřebujeme proto, aby se měli kde stěhovat firmy, které by chtěly do Ostravy jít… Když nebudou mít kde jít, půjdou jinam, to je myslím logické. A jak píše Martin, obsazenost velkých kancelářských budov je obsažena dost…

  Thumb up  Thumb down
 19. Ac :

  V Ostravě bylo ve druhé polovině roku 2015 celkově k dispozici 208 400 metrů čtverečních moderních kancelářských ploch. Budovy třídy A představovaly 71 procent celkové plochy, zbývajících 29 procent tvořily kanceláře třídy B. Ve druhém pololetí 2015 byla dokončena jedna kancelářská budova, konkrétně administrativní budova Vratimovská (3 000 m2). V Ostravě se nyní nenachází žádná kancelářská budova ve výstavbě.

  Hrubá realizovaná poptávka na ostravském trhu dosáhla ve druhém pololetí 2015 celkem 13 500 metrů čtverečních, ve srovnání s předchozími šesti měsíci je to nárůst o 83 procent. Čistá realizovaná poptávka po odečtení renegociací a podnájmů dosáhla 11 100 metrů čtverečních, což bylo o 50 procent více než v prvním pololetí roku 2015. Největší transakcí ve druhé polovině roku byla renegociace GE Money Bank (2 500 m2) v CTOffice Ostrava. Na konci loňského roku bylo v Ostravě k dispozici 47 200 metrů čtverečních volných kancelářských prostor. Míra neobsazenosti poklesla oproti prvnímu pololetí o 1,3 procentního bodu na 22,7 procenta. Nejvyšší dosažitelné nájemné v Ostravě zůstalo na úrovni11,5 eura/m2/ měsíc.

  Thumb up  Thumb down
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Ac: Ty čísla také znám. Ale ucelená velká Ačková plocha není. Nordica téměř plná. Tieto plné. Orrchard téměř plný. Karolina se zaplňuje. Bývalý dům hospodářů po Tietu také. V DHL na Nádražní 1-2 patra volné. Kam tedy má jít nový nájemce?

  Thumb up  Thumb down
 21. balde :

  ještě bych dodal, že v dnešní době každá větší firma která má nějaký přesah nepůjde do starých kanclů, ale bude chtít ten nejvyšší standard a nehledě na to že firmy dnes i zajimá energetická náročnost a podobně. Takže pokud chceme nalákat TOP firmy a ne jen montovny je třeba mít připravenou kapacitu. Navíc pokud je konkurence ceny jdou dolů, a kvalita nahoru, plus by mohlo dojjít k pozitivnímu efektu jako v Praze , kde ze starých kanceláří vznikají obytné domy, které kdysi i bývaly byty – a takových je v centru spousta.

  Thumb up  Thumb down
 22. AC :

  martin [msstavby.cz]: Já souhlasím, když stavět, tak kanceláře, když bude dostatek práce pro středně a vysokopříjmové skupiny, rezidenční bydlení se přidá. Problém je, že v MOaP se stavět kanceláře nesmí :-).

  Thumb up  Thumb down
 23. Filip :

  Konečně se s tou hrůzou něco děje.

  Jinak prosím o opravu textu „bývalého ústředního sídla KSČM“, tak to není !

  Jedná se o budovu rozestavěného Krajského výboru KSČ (Komunistické Strany Československa)
  Výstavba byla přerušena v roce 1990, protože KSČ přišla o svou roli jediné vládnoucí politické
  strany v tehdejším Československu a podobné sídlo najednou nepotřebovala. Do té doby krajské
  výbory KSČ byly v podstatě parlalelní strukturou státních orgánu v totalitním státu.

  KSČM je nástupkyní KSČ, která dělá, že s tím nemá nic společného.

  Thumb up  Thumb down
 24. balde :

  třeba z toho nakonec bude jěště pěkná budova, uvidíme jak se to bude podobat vizualizaci, třeba Tieto je pro mě promarněná příležitost

  Thumb up  Thumb down
 25. Jonas :

  Souhlasím s Filipem, ústřední sídlo i KSČM je špatně, správně ma být KV KSČ.

  Dale by mě zajímalo, zda se vi, jak budova měla vypadat původně (tedy jako dokoncene sidlo KV). Nemá nekdo nějaké náčrty nebo „vizualizace“ napr. Z dobového tisku?

  Thumb up  Thumb down
 26. Rýša :

  AC: No a aby se zase stavět mohly, tak na to mysleme při volbách!!! To dnešní osazenstvo musí pryč, jinak MOaP zůstane zakonzervovaný nadále. Bohužel si myslím, že zase rozhodnou koblihy a plané sliby…..

  Thumb up  Thumb down
 27. jirka :

  No jajsem rád že už konečně začli natom robit alespon ta stavba bude mit smysl a bude sloužít k něčemu ane tam hyzdít a plašít lidí.

  Thumb up  Thumb down
 28. aggu :

  Jonas: To by mě taky zajímalo. Hlavně co je pod skeletem ;)

  Thumb up  Thumb down
 29. Danek :

  Měla by se rozjet výstavba i dalších kancelářských budov. Začlo se tedy stavět toto,dále Jindřich a pokud vše dopadne tak Amsterdam+ta stavba vedle Nordiky.Jinak jsem četl článek, že jen v tomto roce má zaměstnat Tieto..200lidí, Okin…500lidí.Pokud chceme víc pracovních míst je třeba stavět.

  Thumb up  Thumb down
 30. jirka :

  aktualní fotky dostavby skeletu http://bagrista2.rajce.idnes.cz/skelet_ostrava_dostavba/

  Thumb up  Thumb down
 31. rasta :

  jirka: Max. počet osob na stavbě za dobu výstavby 15 ks, Max. počet osob na stavbě v jednom okamžiku 8 ks. To bude rychlost. :(((

  Thumb up  Thumb down
 32. Pan Bzoch :

  vcera jsem se byl kolem skeletu na chvili (posledni slunce :) ) proletet s kopterou, pokud se chcete podivat na zabery ze vzduchu, tak zde. jinak diesel agregat tam hucel, ale jinak celkem klid, nic moc se tam nedelo

  Thumb up  Thumb down
 33. jirka :

  Moc pěkne video.byl jsem tam dnes a dělalitam drobne ruční bouraci prace i s plošinou jinak lidi jetam dost ale pořad nevidím tu demolici posledního patra a to už mají za zhruba 2 dydny začít oplaštovat no tochci vidět.

  Thumb up  Thumb down
 34. Regi :

  Snad se ten skelet zase nezadrhl, březen a dnes nikde nikdo.

  Thumb up  Thumb down
 35. Moon :

  Regi: Však se nebojte, oni tam v listopadu zase naklušou a budou ujišťovat, že to všechno stihnou včas ;) A samozřejmě zase odvedou kvalitní práci

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.