Domem roku je Concept House

V sále Karolina Hotelu Mercure Ostrava Centre proběhlo 28. května slavnostní vyhlášení 20. ročníku soutěže o Dům roku 2013 a internetové ankety o Stavbu dvacetiletí, které uspořádalo město Ostrava, útvar hlavního architekta a kancelář primátora magistrátu.

Ceny předali náměstek primátora Jiří Hrabina a tajemník magistrátu Břetislav Gibas.

S výsledky stavební architektonické soutěže pro objekty dokončené a uvedené do provozu v letech 2012 a 2013 přítomné seznámil vedoucí útvaru hlavního architekta Cyril Vltavský. Do uzávěrky podalo přihlášku deset staveb, po vyřazení tří pro nesplnění propozic, porota nakonec vybírala ze sedmi projektů. Její verdikt stvrdila svým usnesením rada města.

Čestné uznání získala budova Mateřské školy v Ostravě-Krásném Poli a finanční odměnu v pořadí druhé vyhodnocené dílo Revitalizace přednádražního prostoru, II. etapa, v Ostravě-Svinově, za kterým se „skrývá“ rekonstrukce a přestavba Svinovských mostů a blízkého okolí.

Titul Dům roku 2013 získala budova společnosti Concept House na Opavské ulici v Ostravě-Porubě. Projekt je dílem architektů Davida Kotka, Kateřiny Holenkové, Jana Müllera a Projektstudia EUCZ Ostrava. Dodavatelem stavby byla Owlet Gastro s.r.o. Ostrava.

Do internetové soutěže o Stavbu dvacetiletí, která probíhala na webu města Ostravy, byly zařazeny všechny ostravské stavby roku od založení soutěže v roce 1994. Nejvíce hlasů respondentů (991) získala Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích (stavba roku 2012), před Rekonstrukcí vlakového nádraží ve Svinově v roce 2007 (115 hlasů). Soutěže se zúčastnilo 1543 hlasujících.

concepthousezdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. aleš m. :

  Tak to je s novými stavbami v Ostravě dost špatné, když Domem roku vyhlásí toto. Není, není z čeho vybírat.

  Thumb up  Thumb down
 2. aggu :

  Bez ohledu na smysluplnost soutěží pořádaných politiky, si myslím, že trošku ztrácíme měřítko toho co v Česku vzniká, tady je třeba vítězná novostavba v Plzni (warning! explicit content!) > http://goo.gl/O3ZUVo
  Mě se ten dům líbí. Až na ten vtipný vstup, ale to už tu bylo.
  Poruba potřebuje trochu provětrat ;)

  Thumb up  Thumb down
 3. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: A já otevírám flašku.

  Thumb up  Thumb down
 4. Michal :

  a já sáček na zvratky.

  Thumb up  Thumb down
 5. aleš m. :

  aggu: nepsal jsem, že se mi ten dům nelíbí. ba naopak. jsem rád, že v Porubě stojí taková stavba. jen se divím, že prostě takové stavby se vyhlásí Domem roku. na ocenění Dům roku si představuji docela jiné pecky. bohužel v Ově jaksi nejsou…..

  Thumb up  Thumb down
 6. aggu :

  aleš m.: Prosím definici „pecky“ ;)

  Thumb up  Thumb down
 7. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: No jo, každý rok se nemůže postavit několik paláců a rezidencí. Zrovna po nedávné hospodářské krizi.
  Michal: Ty jsi jinej..

  Thumb up  Thumb down
 8. jih :

  To byla nějaká dobře utajená soutěž :-) sedm staveb, asi vyzvaná soutěž UHA :-) … jinak vítězný dům je povedený, především urbanismus, Davidovi gratuluju…

  Thumb up  Thumb down
 9. aleš m. :

  aggu: Pecka je tvrdá část oplodí plodu peckovice nebo peckovičky, která chrání jádro plod – semeno před poškozením. V případě, že se jedná o běžné ovoce, které slouží jako lidská potrava, je nutno pecku z potravy odstranit, neboť je nepoživatelná a může být i lidskému zdraví škodlivá.

  Thumb up  Thumb down
 10. aleš m. :

  aggu: …a jinak pro mne „pecka“ ve stavebnictví je třeba tenhle obytný dům: http://www.artrezidence.cz/cs/ – zajímavě řešený zvenku i uvnitř, nepřehlédnutelný svým pojetím a tímto i pro cizího návštěvníka snadno dohledatelným (v tom moři bezduchých paneláků) a samozřejmě glanc mu dává i netypické pozvolna přecházející zabarvení.

  Thumb up  Thumb down
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  aleš m.: Tak tenhle dům má opravdu pecku. Ty prapodivně rozmístěné balkóny bych možná ještě překousnul, ale ta barevná kombinace tomu nasadila korunu. Jak se říká zelená modrá pro blázna dobrá.

  Thumb up  Thumb down
 12. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: Je to snad ironie kterou neumíš použít, nebo se ti to doopravdy líbí?
  Ten dům vidím často na nějaké reklamě na webu a vždy si řeknu,co je to za hnus. A ten vzletný název…. bože.
  A jestli se ti to opravdu líbí, tak chápu tvé názory tady.

  Thumb up  Thumb down
 13. aggu :

  aleš m.: Myslím, že tak nějak by se paneláky stavěly všude, kdyby chudák perestrojka vydržela ještě o 10 let déle. Akorát by se nemohlo jmenovat Art. A Rezidence taky. Což by byla škoda. Ještě jsem neviděl žádný barák víc Art a víc Rezidence než tenhle ;)
  I ty barvičky mě zaujaly. Asi stromy a čistá obloha. Důvtipné. A navíc eko!
  A má to perfektní vychytávku na balkonech. Když postavíš květináč přesně pod odpadní trubku z balkonu o patro výš, tak ho nemusíš zalévat. A to je taky eko!
  A jako bonus mají ve sklepě vlastní nefalšovaný semafor! Uznávám, ten barák musel dostat cenu.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.