Demolice dolu Dukla

Odpověď na otázku z minulého článku přišla rychle. Všechny představené vizualizace opět lhaly. Na rekonstrukci historických budov dolu můžeme zapomenout. Nahradí je supermoderní a superkvalitní hala s fasádou, která bude jistě hodna mnohem většího obdivu než zastaralá vitráž nebo plastika. Na to nelze říct nic jiného než ZDAŘ BŮH.

vizualizace 1

vizualizace 2

vizualizace 3

dukla 1

dukla 2

dukla 3

dukla 4

dukla 5

dukla 6

dukla 7

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Teda můžu říct, že ty staré cihlové budovy vypadaly líp než ty nové, šedivé haly. Holt vývoj nezastavíš :)

  Thumb up  Thumb down
 2. Jan :

  Barbarstvi! Vsadit do cely toho, kdo tu demolici povolil. Památková ochrana budově chyběla, jasně, ala za památku jsem už viděl v tomhle státě prohlásit mnohem horší „blbost“. Věčná škoda té stavby.

  Thumb up  Thumb down
 3. jirka :

  no tak to koukam pamatkaři nepřemišleli moc dlouho a demolice muže pokračovat no aspon že tam nepostavi něco horšího jen vyměni starou cihlu za novou.

  Thumb up  Thumb down
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  jirka: Nevím jak vy, ale já vidím plechovou halu, která nepřipomíná cihlu ani při použití té největší představivosti.

  Thumb up  Thumb down
 5. sime :

  se mi zatajil dech u tech cihlovych bouracek, ach jo :( denne ocham nad trojhalim a toto mohla byt taky krasa.. i ta plastika je kouzelna, skoda :(

  Thumb up  Thumb down
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  jn, jina doba. si predstavte, ze by si nekdo na takovy provoz objednal vitraz nebo plastiku..

  Thumb up  Thumb down
 7. ben :

  Ostrava is ugly town ghost town. As with anything like us Detroid.

  Thumb up  Thumb down
 8. Rado :

  Tak jsme zase vyměnili krásnou stavbu ze začátku 20. století za nic neříkající unisexovou tovární halu 21. století. Památková ochrana, i když tato budova ji neměla a nevím proč, je v reáliích MSK a Ostravska bezvýznamný cár papíru. Demolice takových budov je jen ukázkou jisté vyprázdněnosti dnešní společnosti. Na straně druhé si myslím, stát něco takového v Brně nebo v Praze, tak si tam bagr ani neškrtne. Přijde mi, že Havířov mohl mít něco, co ho mohlo trošku povýšit a polidštit, tak je to zase jen neslané a nemastné, obyčejné město.

  Thumb up  Thumb down
 9. Jirka :

  ben: no ty budes rozumbrada, ale ted uz si zas bez hrat s vlackem

  Thumb up  Thumb down
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  ben: well you must realize the scale of potencial… (and this is Havirov related article btw)

  Thumb up  Thumb down
 11. Adam :

  No jen abyste se nepokakali. Je to stará hnusná účelová stavba uprostřed ničeho, která po právu lehne, protože její účel pominul, a bude nahrazena novou hnusnou účelovou stavbou. Tady není žádný prostor pro památkáře ani nostalgiky.

  Mimochodem, raději nekomunikujte anglicky, moc vám to nejde.

  Thumb up  Thumb down
 12. Dukla :

  Btw, objekty byly az donedavna kulturnimi pamatkami.. je zajimave, ze nekomu nedovoli ani jinou barvu oken a tady pamatkari skrtli hned nekolik celych objektu a.. vysledek vidite.

  Thumb up  Thumb down
 13. Alex :

  Adam:
  Koukám, 50. léta minulého století ještě neskončila, obrazoborci všech zemí, spojte se!

  Thumb up  Thumb down
 14. Adam :

  Alex: Godwinův zákon, he? Je mi jasné, že váš komentář bude oblíben vašimi souvěrci, ale na lidi s nezávislými názory komické a uhozené příměry jaksi nemají vliv.

  Thumb up  Thumb down
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Není týden, kdy mne nepobavíš.

  Thumb up  Thumb down
 16. Adam :

  martin [msstavby.cz]: Nejdřív Godwinův zákon, teď snaha o marginalizaci. Jste vážně zoufalí.

  Thumb up  Thumb down
 17. Alex :

  Adam:

  Nejsem věřící, takže pokud by mé názory byly oblíbeny, nebude to nejspíš na základě sdílení víry.
  To bude nejspíš vaše mentální kategorie, soudě podle kvality argumentů, kterými své teze dokládáte.

  Thumb up  Thumb down
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Jsme zoufalí, přesto jsi na tomhle webu denně.

  Jo, proč si pořád měníš nick?

  Thumb up  Thumb down
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  Adam: monza nekdy preklep lepsi, nez odstavec blabolu bez chyby..

  Thumb up  Thumb down
 20. Adam :

  Hynek [msstavby.cz]: Kdyby to byl jenom překlep, neřekl bych ani slovo.
  martin [msstavby.cz]: Jste zoufalí ve vaší neschopnosti vypořádat se s názory jinými, než jsou vaše dogmata. Nick si neměním nikdy, ale o tom se určitě můžete přesvědčit sami, protože jistě logujete IP adresy.
  Alex: Věřící jste, vaše dogma jsou staré zatuchlé poučky architektury a urbanismu a vaše jednostranná agenda. A to, že vy, ani nikdo jiný z oněch 10-15 názorově redukovaných lidí z jádra sekce komentářů na tomto webu, obvykle nedokáže na jiný názor odpovědět agrumentem, ale jen marginalizací nebo ad hominem, vypovídá samo za sebe.

  Thumb up  Thumb down
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  Adam: ad komunikace v anglictine: pouc mne.
  ad „zoufalost neschopnosti se vyporadat bla bla..“ z ceho to usuzujes? ze si tu muze kazdy psat sve nazory? kdybychom se s necim neumeli vyporadat, tak komentare pod clankama se daji i vypnout, je to na sekundu prace. mozna by to nasi neschopnost dost ulehcilo, nemyslis?

  Thumb up  Thumb down
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Někdo to bojuje s vlastními komplexy.

  Thumb up  Thumb down
 23. acdlcia [msstavby.cz] :

  Adam: Právě na této IP adrese je už třetí.

  Thumb up  Thumb down
 24. Rýša :

  acdlcia [msstavby.cz]: Na jednom PC ovšem může psát několik osob.

  Thumb up  Thumb down
 25. acdlcia [msstavby.cz] :

  Rýša: To by dotyčný asi věděl a kdyby byl co k čemu tak i napsal.

  Thumb up  Thumb down
 26. Adam :

  Hynek [msstavby.cz]: Poučte se navzájem s tím druhým kašparem který se o angličtinu snažil, možná to dáte dohromady. Vypnutí komentářú by pochopitelně bylo ještě zoufalejší, než nebýt schopný argumentovat.
  martin [msstavby.cz]: Ano. Mám tak malý penis, že si to musím kompenzovat diskuzí s kroužkem lidí neschopných diskutovat. Znamenitě, Jungu.
  acdlcia [msstavby.cz]: Půjdu se zeptat sousedů, kteří jsou se mnou za NATem.

  Thumb up  Thumb down
 27. Alex :

  Adam:
  Debata na téma likvidace objektů dolu Dukla už zde pod jiným tématem proběhla. V ní jsem si ještě dal tu práci a argumentoval, proč je užitečné zachovávat cenné staré budovy. Typické je, že to bylo bez vaší odezvy a že jste svá tvrzení přenesl sem, zdánlivě na čistý stůl. Což je oblíbený taneční krok umanutých trollů. Je mi líto, diskutovat s vámi nikam nevede. Slibuji, už to víckrát neudělám.

  Thumb up  Thumb down
 28. Hynek [msstavby.cz] :

  Adam: ne, nepoucime se navzajem, pouc mne ty, kdyz do toho rypes.

  Thumb up  Thumb down
 29. Hynek [msstavby.cz] :

  Rýša: ja bych to neresil. ono Adam je preci jen lepsi nez Houbelec a i ja jsem tu mel do nedavna prezdivku…

  kazdopad pokud je tady od roku 2012 na jedne konkretni IP jeden nick, nasledne „zmizi“ a plynule na to navaze jiny nick se stejnym stylem komunikace, tak to fakt nejsou dva lidi. jinak obecne mas samozrejme pravdu

  Thumb up  Thumb down
 30. Adam :

  Alex: Na vaše „argumenty“ v předchozím postu jsem neodpověděl, protože to byl moralizující, konzervativní až reakcionářský blábol o odpovědnosti společnosti za zachování toho, co se líbí vám. Argumentoval jste politiky, sociology a podnikateli, což mě naprosto zaraží, protože to jsou obory, ve kterých nelze objektivně vědět nic. Na to je opravdu těžké reagovat. Stabilita společnosti? Co to je za blbost? O takových nesmyslech dneska mluví sociologové?
  Od prvního záchvěvu humanistické revoluce je naše civilizace založená na nahrazování starých dogmat objektivními fakty, a kulturní obdobě přerušované rovnováhy, abych si vypůjčil termín z biologie. Jestli si chcete namlouvat, že naše společnost je stabilní na jakékoliv škále delší než jedna dekáda, monumentálně jste zaspal celý novověk. A jestli takových lidí je víc, a někteří se dostanou k moci, velmi brzo nás naprosto převálcují realističtější, a tím pádem efektivnější společnosti.

  Podstatné je, že o tom, jestli se budou staré budovy zachovávat, jaké se budou zachovávat a jak se budou zachovávat, nemá být rozhodováno na základě vaší arbitrární a subjektivní představy o tom, co je užitečné a cenné. A samozřejmě ani na mojí představě. Má o tom být rozhodováno na základě objektivních měřítek. Např., tohle stojí uprostřed ničeho. Etická a estetická hodnota, jakou to má pro názorově vyhraněnou skupinu lidí, je tím nejméně důležitým kritériem, jaké si dokážu představit. Nemá to žádný symbolický význam, stojí na mizerném místě, většině lidí je to ukradené a většině lidí se to jako stavba nebude ani líbit. když se to srovná se zemí, za rok si nikdo ani nevzpomene. Tak pročč se kolem toho motáte, a zpomalujete proces přirozené obnovy?

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.