Českobratrská 16 – popis rekonstrukce

V centru Ostravy byla zahájena rekonstrukce budovy Ostravské univerzity, co se za rekonstrukci skrývá?

Stavební úpravy budou probíhat ve stávajícím objektu Českobratrská 16 v podzemním i všech nadzemních podlažích. v rámci stavebních úprav bude upravena vnitřní dispozice, provedena obnova krovu a střešního pláště Tvarové řešení objektu bude zachováno, bude vyměněna střešní krytina. Stávající architektonické zdobné prvky budou zachovány, poškozené prvky budou doplněny v původním tvaru a profilaci, statický poškozené prvky neopravitelné budou provedeny jako kopie původních. Vyměněna budou okna, provedeny bourací práce určených konstrukcí, zesílení stávajících stropů a vyzděny nové svislé konstrukce. Dále budou provedeny nové rozvody zdravotechniky, vč. osazení nových zařizovacích předmětů, nové rozvody chlazení a větrání požadovaných místností a nové rozvody elektro. V 1.PP bude umístěny nová předávací stanice tepla a provedeny rozvody tepla vč. osazení nových otopných těles. Součástí stavebních úprav je zateplení střechy, provedení nových hydroizolací, tepelných izolací a provedení nových úprav povrchů podlah, stěn a stropů. V levém křídle  budovy (od ul. Bráfova) bude provedeno nové schodiště propojující snížené podlaží 1.PP se 4.NP a dále bude obnoveno železobetonové vyrovnávací schodiště v 1.PP a WC pro imobilní osoby, provedeno nové schodiště do strojovny VZT a venkovní schodiště ze zpevněné plochy dvoru na nákladovou rampu. Dvorní fasáda části objektu souběžného s ul. Českobratrská a Bráfova bude zateplena, osazeny budou nové klempířské a zámečnické prvky.

I když od hlavních ulic budova vypadá relativně dobře…
centrum

…ze dvoru je již pohled horší.
centrum

zdroj: hochtief.cz

Související články


Komentáře

  1. Xavier :

    1906: http://www.patriotmagazin.cz/wp-content/uploads/2016/08/cisar4.1.jpg ;-)

    Thumb up  Thumb down
  2. Lukas :

    Popis rekonstrukce bohuzel neobsahuje zadne plany na atrium pro studenty,neco specifickeho a zajimaveho,jako ma napriklad FSS MU kde v podobne budove vyuzil architekt dvoru k vybudovani krasneho atria k odpocinku a setkavani studentu,neco podobneho by si jiste zaslouzila i FSS OU. Cekal bych od rekonstrukce za 135 milionu daleko vice nez jen vyjmenovane planovane stavebni upravy.

    Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.