Bytový komplex Šimáčkova

Urbanistická studie zástavby v Mariánských Horách, developerský projekt je aktuálně pozastaven..

Pět bytových domů půdorysného tvaru písmene „L“, které budou budovány ve třech etapách. Domy mají pět nadzemních podlaží, kdy na střeše 4 NP je umístěno uskočené páté atikové podlaží. Celý soubor obsahuje celkem 204 bytů, 3% bytů 1+kk, 30% bytů 2+kk, 60% bytů 3+kk, 7% bytů 4+kk. V nárožích přízemí všech pěti objektů jsou navrženy plochy pro komerční využití – celkem 190m2. Podzemní garáže jsou navrženy jako jednopodlažní nebo dvoupodlažní.


zdroj: iafchequia.cz

Související články


Komentáře

 1. +via+ :

  Mně to silně připomíná panelákové bloky na Bělském lese. Ale budiž, už aby to tam stálo. Nejdřív radost z obrázku, jenže projekt je stále pozastaven.

  Thumb up  Thumb down
 2. kacziq :

  Bydlím u toho kostela co je na druhém obrázku.. a myslím že by se to tam trochu oživilo.. poté co tam zbourali domy kde žili nepřizpůsobivý.. deně kolem chodím.. bylo by to super!

  Thumb up  Thumb down
 3. MM :

  Souhlasím, nic extra, ale lokalitu to pozvedne. Silnice je tam v katastrofálním stavu, pozemek zanedbaný. K procházkám to rozhodně nevybízí. Věřím v úspěch. Jen odbočka mimo. Mariánky beru jako nejhorší obvod posledních 5 let. Neudělalo se tam absolutně nic, chodníky, cesty, prostě nic. Největší úpadek ze všech větších obvodů… Janáčková řeší (neřeší) jen menšinu a ostatní není důležité.

  Thumb up  Thumb down
 4. Miv :

  @MM: asi máte na mysli mariánky v nějakém jiném městě. Regenerace na ulicích gen.janka, gen.hrušky, koruní (a dalších menších přilehlých ulic) je nic? Pochopitelně jsou části ve kterých se na regeneraci čeká (např. Vršovců, Mojmírovců), ale to co jste napsal je buď ignorantství, nebo záměrná lež. PS: nechci obhajovat Janáčkovou (regenerace Fifejd skončila v mínuse kvůli kterého skončily Mar.Hory v nucené správě města), ale to co píšete je prostě mimo realitu.

  Thumb up  Thumb down
 5. MM :

  Miv: Podívejte bydlel jsem tam prakticky celý život. Máte pravdu, Gen. Janka a okolí dostalo nový kabát. Taky je to už několik let nazpátek. Nebo Korunní. Ale stav těch hlavních tříd jako 28. října je šílený. Mariánky jsou jako Las Vegas, to taky nemá každý obvod, vzduch hrozný atd. Teď už to vidím jinak a bydlet bych tam prostě nemohl…

  Thumb up  Thumb down
 6. Tomas T. :

  MM: Tak nechci se zastavat nejak te ci one ctvrti, ale muzu opnovat podobne… podivejte se na nadrazni ulici… to je take hruza. A resi to nekdo? neresi.
  Ale abych byl realista…. ono to neni jednoduche opravit takto frekventovanou cestu. Protoze kdyz uz do ni kopete, je dobre do ni kopat jednou a poradne. Takze se opravi kanalizace, odpady, vodovody a plyn najednou. Jinak vidite ze v asfaltu ktery je rok stary se uz zase reze a delaji se zaplaty.
  A domluvit synchronizaci financni a casovou u tolika firem, to proste neni jednoduche.

  Thumb up  Thumb down
 7. Miv :

  @MM: to co píšete má ale málo společného s vedením Mar.Hor. To že je většina frekventovaných částí (to je problém téměř úplně všude) proměněna na Herny je zásluha především ministersva financí a špatných zákonů, které donedávna vůbec neumožňovaly regulovat videoterminály. A vzduch? To asi není třeba komentovat. Myslím, že kdyby Janáčkovou vždy kritizovali za její skutečné chyby, tak už tam dávno nemusela být. Nepravdivá kritika ji vždy hrála do karet (a lidi to citlivě vnímají).

  Thumb up  Thumb down
 8. Miv :

  Ještě bych zmínil obnovu celé jedné zchátralé části Mar.Hor: ulice Daliborova, Slévarenská a Bendlova. Pamatujete jak ta čtvrt vypadala na začátku 90.let? Já ano.

  Thumb up  Thumb down
 9. thrpst :

  A co je prosím vás na Daliborově a okolí obnoveno? Maximálně tady udělali novou kanalizaci a asfalt na cestě. Chodníky a domy jsou v hrozném stavu.

  Thumb up  Thumb down
 10. Miv :

  Víte jak ta oblast vypadala na začátku 90 let nebo ne?

  Thumb up  Thumb down
 11. Makina :

  Wow, tak na tohle se hodně těším. Bydlím kousek teprve rok a půl, takže nevím, co tam bylo dřív. Ale těší mě, že se konečně něco pohne, opraví se i ulice U Dvoru, jejíž oprava závisí na budování sítí k tomuhle projektu, tak snad se to nikde nezastaví. Denně chodím kolem těch potravin a pohled na přístřešek s asociály s lahváčem v ruce na okraji džungle mě akorát nutí přidat do kroku. Víc takových projektů pro Mariánky!

  Thumb up  Thumb down
 12. marian :

  staveniště je oploceno, ornice shrnuta a je tam cedulka s názvem „byty šimáčkova včetně podzemních garáží“ s poněkud nereálným termínem dokončením stavby 31.12.2013

  Thumb up  Thumb down
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  marian: fuha. a jak dlouho to je oplocene?

  Thumb up  Thumb down
 14. marian :

  podle toho, jak se těmi místy pohybuju, tak nemyslím, že je tam ten plot víc než měsíc, max. dva. navíc ty terenní práce jsou od pohledu hodně čerstvé.

  Thumb up  Thumb down
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  marian: aha, ono to bylo v dobe zverejneni clanku u ledu, tak jsem prekvapen.

  Thumb up  Thumb down
 16. Makina :

  Bydlím kousek odtamtud, oplotili to během minulého týdne.

  Thumb up  Thumb down
 17. Summerboy :

  Ale! Tak že by…?

  Thumb up  Thumb down
 18. Jiřík :

  Summerboy : Budova u krajského úřadu je taky oplocena. Plot semtam spadne někdo ho zvedne a zase se nic neděje. Snad to nebude tento případ. Byty to jsou hezké :)

  Thumb up  Thumb down
 19. Tomas T. :

  Jiřík: No rozdil je v tom, ze ta budova u uřadu byt oplocena musi, aby tam nikdo nechodil a nezabil se. Toto je na rovnem placku kde nic nebylo. Takze tam by zbytecne vyhazovali penize za pronajem plotu.

  Thumb up  Thumb down
 20. Summerboy :

  Jiřík: Hahááá, přesně. Mi připadá, že ten plot padá furt. Ale když jsem viděl ten plot poprvé, tak jsem v to vkládal veliké naděje, že už se s tím něco bude dít. A ono skončilo u oplocení. Věřím, že zde, jak píše Tomáš T., to bude jinak.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.