Bytový dům Štramberská

Popis bytového domu, který má vyrůst na ulici Štramberská v Ostravě-Zábřehu.


zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Rdm :

  Taková, ne zcela ideální lokalita pro bytovku. By mě zajímalo za kolik se budou prodávat byty.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 2. marian :

  Rdm: myslím, že to bude ubytovna pro socky

  Thumb up 0 Thumb down 15
 3. AC :

  marian: Jasně, někdo postaví postaví bytovku za 10 M a bude to pronajímat sockám :-), to spíš by si za ty peníze pořídil v Karviné půl sídliště, tak by to smysl dávalo.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Proč by to neměla být ideální lokalita? Okraj vilové čtvrti, kousek soukromé gymnázium, Lékařská fakulta, v nedávné době se tam dva bytové domy postavily…

  Rád bych věděl na čem je založen fakt, že to bude ubytovna pro socky….? To je prostý výkřik do tmy. Pokud se podíváte, kdo zastupuje investora (Ing. Arch. Zbyněk Musil), tak zjistíte, že se jedná o ateliér nazemi architekti. Už z principu by si nikdo pro návrh ubytovny nevybral arch. studio… http://www.nazemiarchitekti.cz/98-novinky.html

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. aggu :

  Někteří lidé prostě budou pořád dokola trousit stereotypní názory, které si kdysi vytesali do hlavy, a nemají chuť/sílu/schopnosti na nich cokoliv měnit.
  Klidná čtvrť v zeleni, uprostřed města s výbornou dostupností. Každá čtvrť má svou minulost, ale má taky svou budoucnost. Dobrým znamením je to, že zde investuje stát, město, i soukromá sféra. Proč ne.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Rdm :

  aggu: Martin [msstavby.cz]: tak třeba není v okolí v podstatě žádná občanská vybavenost, na „doslech“ továrna a železniční přejezd, večer (v noci) docela temné místo, relativně daleko od (mimo špičku) prakticky „mrtvých“ zastávek a přes ulici jistá komunita… Soukromá škola v blízkosti je pro někoho jistě super, jen si moc nedokážu představit, že by někdo, kdo si může dovolit to školné platit, žil v bytě na tomto místě.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rdm: Vybavenost je nižší, to je pravda. Nejbližší potraviny jsou snad na Ruské?
  Ale pokud by to byla špatná lokalita, tak tam lide nebydlí ve vilách.
  Proč temné místo? Všechny lokality se zástavbou RD jsou temná? Nechápu.
  Jaká komunita? Přes ulici jsou opravené městské byty. Kromě jednoho domu, který patří privátní osobě.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 8. Sanju :

  Rdm: Dovolím si namítnout, že nedaleké zastávky MHD rozhodně nejsou mimo špičku mrtvé, na zastávce Stará ocelárna má linka číslo 2 takt 10 minut (mezi 6 a 20) a v noci tam co hodinu přijíždějí spoje na trase Hlavní nádraží – Výškovice a Martinov – Dubina. Takže je zde spojení srovnatelné s ulicí 28. října a lepší než například na trati podél Místecké.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 9. Crazym :

  marian: Prý pro socky :DD Ać se to nezdá, tak ve Vítkovicích s jejími cca 7 tisíci obyvateli je ta vilová čtvrť nejlepší adresa Osobně si myslím, že takhle zastavovat díry ve městech je ta správná cesta k pozvednutí takových čtvrtí.
  A o tom, že té čtvrti spousta lidí věří svědčí i realizované stavby a rekonstrukce:
  http://www.msstavby.cz/bytovy-dum-vrazova-2-23-02-2012/
  http://www.msstavby.cz/rostislavova-foto-z-vystavby-4-27-06-2012/
  http://www.msstavby.cz/prestavba-domu-ve-vitkovicich-20-08-2014/
  http://www.msstavby.cz/vyzkumne-centrum-lekarske-fakulty-osu-11-02-12-2014/
  http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-vily-vitkovice-13-04-2015/
  http://www.msstavby.cz/hotel-padre-17-07-2017/
  Navíc stadiony, sportoviště, univerzita, domov pro seniory atd.Vítkovice už dávno nejsou ten děs co za mého mládí, jen se to s nimi holt táhne v hlavách některých lidí :-)

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. marian :

  Crazym: staré Vítkovice jsem neznal. Zato znám Štramberskou dnes – nedovedu si představit, že bych si tam koupil byt. Ty vilky jsou fajn, ale na Štramberské fakt jedině ubytovna.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 11. Rdm :

  Martin [msstavby.cz]: nejbližší „větší“ je asi Lidl za mostem, ne? Netvrdím, že je to vyloženě špatná lokalita, ale ač ve městě, tak připomíná spíše ghetto (z tří stran továrny, ze čtvrté oddělena čtyřproudovkou) a tím nemyslím složením obyvatel. Přes ulici jsou sice městské byty, ale jde o to kdo v nich bydlí a tím nechci vynášet ukvapené soudy a předsudky.
  Sanju: nemyslel jsem frekvenci MHD, ale množstvím osob. Nevím jak vaše paní, ale ta má by měla za tmy strach tam čekat nebo přijíždět a to nemluvím o dětech…

  Thumb up 5 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.