Bytové domy Krásnopolská

Stavba bytových domů byla zahájena stavbou příjezdové cesty.

Pozemky vypsané ve stavebním povolení.

Související články


Komentáře

 1. deril :

  super konečně se v ostravě začínají stavět byty, neví někdo kolik bytů tam bude,a jak ty domy budou vysoké? bylo by dobré kdyby tam těch bytů bylo co nejvíc.

  Thumb up  Thumb down
 2. Oasis :

  deril: http://www.krasnopolska.cz/

  Thumb up  Thumb down
 3. balde :

  Oasis: megahrozné dispozice těch bytů

  Thumb up  Thumb down
 4. D-r :

  balde: Na jednu stranu je to fajn místo. Na druhu musí byt hrozně když ti do bytu koukají zaměstnanci všech firem co sídli naproti.

  Thumb up  Thumb down
 5. balde :

  D-r: mrkni jak je třeba v těch bytech řešený obývák s kuchyní :D to by nevymyslel ani Čech co si to kreslí sám

  Thumb up  Thumb down
 6. Adam (ten hodný) :

  Jak chápete ty ceny? To je 35% z ceny bytu a zbytek se splací, nebo tam je nějaký druh nájmu??

  Thumb up  Thumb down
 7. MM :

  Adam (ten hodný): Jedná se o družstevní bydlení, prakticky stejně fungoval projekt bytů U Soudu v Porubě. Musíte uhradit 35% ze svého (kdo nemá, vezme si úvěr ze stavebního spoření a splácí) a potom zbytek ceny splácíte 20 let v nájmu. Poté vám byt převedou do osobního vlastnictví. Pokud tam chcete bydlet do konce života, není to špatné. Pokud ovšem plánujete za 5-10 let stěhování jinam nebo nastane vážná situace a vy budete muset byt prodat, je to problém. Logicky budete chtít prodat tak, aby se vám vrátil vklad 35% + nějaký zisk. V praxi musíte najít někoho kdo jen tak má třeba 1-2 miliony a je ochotný dalších x let splácet nájem. V tomto je flexibilnější koupě nového bytu v osobním vlastnictví. Osobně bych do družstevního bytu v novostavbě z těchto důvodů nešel.

  Thumb up  Thumb down
 8. D-r :

  balde: Ne moc rozumím takovým projektům. Za takové peníze už se dá postavit maličký baráček včetně pozemku. Když je to byt v novostavbě, tak chci mít blízko obchod, zastávku, lékárnu, školku, hřiště pro děti a t.d. Tam pěšky mate všude daleko, bez auta prostě nikam.

  Thumb up  Thumb down
 9. D-r :

  Ale pro barák místo není špatné.

  Thumb up  Thumb down
 10. Adam (ten hodný) :

  D-r: na barák je to místo super, ale je to bydlení ve vesnici, všude a pro vaše daleko. Nicméně osobně si myslím že 100x lepší než mezi paneláky

  Thumb up  Thumb down
 11. D-r :

  Adam (ten hodný): Tak že ne bude vadit že do ložnici bude koukat spoustu lidi z kanceláře naproti? Vždyť je to bydlení ve vesnici;-)

  Thumb up  Thumb down
 12. thvari :

  D-r: Já si naopak myslím, že to bude nesmírně populární. Neustále se střetávám na internetu s postojem, že lidi chtějí sice bydlet ve městě s nejrůznějším myslitelným komfortem, který z toho plyne, ale zároveň v zeleni – jakoby chtěli mít klid a přírodu vesnice, ale zároveň všechny výhody města. No a lokalita jako okraj Poruby tohle přesně splňuje. A víte jak, o baráček a pozemek kolem něj se musíte aspoň nějak starat, o byt skoro vůbec.

  Thumb up  Thumb down
 13. aggu :

  Chci bydlet ve městě, se vším komfortem, ale půl kilometru ode mně nesmí nikdo další postavit dům, aby mi nesnížil dobu slunečního svitu, jezdit autem, nebo snad postavit silnici. A nedej bože, aby se mi mohl někdo dívat do okna, to už je úplný vrchol.

  Thumb up  Thumb down
 14. Martin [msstavby.cz] :

  D-r: Myslím že náplní zaměstnanců není dívat se z okna práce do jiných oken.

  Ale mám řešení. Přestaňme stavět okna a ty současná zazdíme! :o)

  Thumb up  Thumb down
 15. D-r :

  martin [msstavby.cz]: No já mám okna na louku, proto mi by ten výhled na kanceláři za 5 mega by vadil;-).

  Thumb up  Thumb down
 16. skelet :

  aggu: a proto jsem rád, že žiju v Porubě, kde koukám z okna na strom a nevidím na sousední barák. Neobyčejně uklidňující ;)

  Thumb up  Thumb down
 17. Moon :

  Myslím, že bydlet tam zdejší diskutéry nikdo nenutí. Každý si může rozhodnout sám, kde chce bydlet… Někdo to třeba za problém nepovažuje a vadit mu to nebude.
  Ostatně, bytové domy se v ČR staví i třeba vedle dálnic a stejně se prodávají.

  Thumb up  Thumb down
 18. Tomas :

  No postavit jidelni stul a v podstate i celou kuchynskou stenu doprostred obyvaku, to chce opravdu cit pro design…

  Thumb up  Thumb down
 19. Davidb :

  balde: Tomas:
  Kdysi to taky tak bylo, stačila pouze jedna místnost :-)
  Ne vážně, taky se mi to nelíbí a kdybych to měl osobně změnit, tak bych zrušil ten balkon a tím posunul obývák mimo kuchyň.
  Kolik měsíců v roce je balkon využívaný? To je můj pohled.
  Ale jinak cely jsou na velmi dobré úrovni 4+kk kolem 1,9 mil.
  Nebo je to tou lokalitou?

  Thumb up  Thumb down
 20. LK :

  Davidb: těch 1,9M je jen 35% ;-) viz komentář MM. A lokalita je OK.

  Thumb up  Thumb down
 21. Davidb :

  LK:
  Aha :-(
  Tak to je pak výsledná cena je skoro 5,5 mega.
  A to už je sakra drahé za takový byt.

  Thumb up  Thumb down
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  tak 4+kk za 1,9mil v novostavbe je trosku v risi snu.. :)

  Thumb up  Thumb down
 23. Davidb :

  Hynek [msstavby.cz]:
  No právě se mi to nějak nezdálo, ale to bylo mým nepochopením.
  Ale 5,5mil je zas trošku mimo ne.

  Thumb up  Thumb down
 24. Jp :

  Davidb: Moc to nesleduju, ale v Brne, Olomouci budou ty ceny minimalne na tehle hladine. V sirsim centrum Brna jsou novostaby i za 7-8 mil za ty 4+kk a videl jsem i za vic, na periferii nevim, ale tipuju ze tech 5-7 v „lepsim miste“ bude ta priznivejsi nabidka. Takze Ostrava se jenom priblizuje zatim. Taky mi nekdy jde hlava kolem z tech castek ;)

  Thumb up  Thumb down
 25. :-) :

  I těch 5 mega je úplně super cena ! Nemuseli to dávat ani formou družstevního vlastnictví a lidi tady by jim utrhali ruce štěstím. V Ostravě neznám nikoho, kdo by vydělal pod 40 tisíc čistého, tzn. ten byt si i při 10 % nezaměstnanosti a skvělých platech v tomto regionu může dovolit skoro každý ;-) Jen tak 20 tisíc platit 30 let. Úplná pohoda. Samozřejmě takoví co nemají co nabídnout a nic neumí, pro ty to není. Popravdě se divím, že nejsou všechny byty ještě prodané.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.