Autobusový terminál Dubina

Po odvezení zeminy byly odvezeny i všechny stroje. Co bude dál?

Související články


Komentáře

 1. Martin [msstavby.cz] :

  Někdo četl http://www.msstavby.cz/ovastory-1-09-03-2015/ ?

  Thumb up  Thumb down
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  :)) nekdo nepochybne ano

  Thumb up  Thumb down
 3. aggu :

  Možná „čekají“ na frézu, aby jim to jílovité podloží provápnila. Když budou čekat dostatečně dlouho, dostatečně jim do toho naprší, pláň se znehodnotí a voilá, máme tu vícenáklady.

  Thumb up  Thumb down
 4. Nimrod :

  Jedny stroje odjely, další zasea přijedou. Nemám strach, že by se to nedostavělo…

  Thumb up  Thumb down
 5. tomas :

  Dneska tam stali 3bagry,tak se tam musí něco delat….

  Thumb up  Thumb down
 6. Rado :

  Stejně je to fascinující, jak se do výstavby terminálů mocně investuje v době, kdy počet cestujících dlouhodobě klesá. To je tak trochu paradox, ale zase na druhou stranu, jsme v Ostravě, tak to člověka zase až tak nepřekvapí.

  Thumb up  Thumb down
 7. thvari :

  Rado: musíme udržovat zdání, že se něco děje

  Thumb up  Thumb down
 8. Nimrod :

  Rado: Nemám pocit, že by počet cestujících z příměstkých linek (nikoliv MHD, protože kvůli nim se terminály nestaví) nějak dramaticky klesal. A naopak právě proto, abychom přilákali další cestující do hromadné dopravy si myslím, že je to krok správným směrem. A teď myslím obecně. Ono i v Ostravě se to nakonec usadí a bude to fungovat – nezapomeňte, že terminály jsou fyzicky pouze první etapa, pak musí následovat koordinace linek, případně další zásady do organizace dopravy ve městě…je to běh na dlouhou trať

  Thumb up  Thumb down
 9. PEtr :

  + článek http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/stavbu-prestupniho-terminalu-dubina-brzdi-opravy-nekvalitniho-podlozi-20150615.html

  Thumb up  Thumb down
 10. Rado :

  Nimrod: Cestující z příměstských byl ale zvyklý na to, že dojel až do centra, a teď je donucen k přestupu. A právě ty přestupy je cesta, co vede lidi ven z autobusů do aut. Víte, já té koordinaci linek moc nevěřím, Ostrava se to nenaučila za posledních 20 let, jediné, co dělá, že buď linky ruší nebo linky přímé rozdělí a donutí lidi k přestupům. Každý je rád, když může být rychle v práci a ještě rychleji z ní. Osobně si myslím, že mít centrální místo, kde se sjíždí autobusy, je tam hned návaznost na MHD a vlak, má i v dnešní době své opodstatnění. Ale toto místo musí být v centru města, ne na okraji.

  Thumb up  Thumb down
 11. Rýša :

  aggu: Tak jste měl pravdu :-), opravy brzdí nekvalitní podloží.
  A i tahle stavba, jak jsem se dočetl, je z velké části stavěna z dotací. Je vůbec poslední roky nějaká stavba bez dotací? Možná jsem to už psal, kdysi se kdekdo vymlouval na krizi, dnes toto kouzelné slůvko nahradilo slovo – dotace. Na cokoli – dotace. Největším českým oligarchou začínaje a někde v zapadlé vesničce konče. Co nastane, až dotace nebudou?

  Thumb up  Thumb down
 12. jrz :

  Rýša: Bude krize :-)

  Thumb up  Thumb down
 13. Rýša :

  jrz: … tak to se povedlo, beru :-)

  Thumb up  Thumb down
 14. skelet :

  Přestupy a rušení přímých linek byl a je důsledek politiky jízdenek s omezenou časovou platností. Je otázkou zda-li nedojde k nápravě, když se tyto jízdenky budou tento rok rušit a namísto nich budou sms jízdenky (70minut nebo 24h) a předplacené karty s odečtem po minutě.

  Thumb up  Thumb down
 15. acdlcia [msstavby.cz] :

  Rado: Proč by se muselo jezdit až do centra? Ti co pracují v centru většinou sockou nejezdí a ti co pracují v průmyslových zónách na okraji do centra nepotřebují a museli by tam stejně přestoupit a vracet se zpátky.

  Thumb up  Thumb down
 16. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tak jezdí i žáci a studenti do škol. A ne všichni pracující jezdí auty.

  Thumb up  Thumb down
 17. acdlcia [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: Ale všichni se přece nemusí hnát do centra. Takový student může vysednout na terminálu a jet rovnou třeba do Poruby.

  Thumb up  Thumb down
 18. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: To ne :)
  Ale stačí mít už školu třeba jen na Krakovské, či Hajdy a už jsou přestupy.

  Thumb up  Thumb down
 19. Summerboy :

  acdlcia [msstavby.cz]: „Ti co pracují v centru většinou sockou nejezdí“ – tak soudíte podle čeho? A nedávno tady byl skutečně příznačný komentář, že dokud se najdou takoví, co veřejné hromadné dopravě budou pejorativně říkat „socka“, pak je skutečně něco špatně. Ne ovšem s MHD, ale s tím daným člověkem. :-/

  Thumb up  Thumb down
 20. Crazym :

  Summerboy: Ano, máte pravdu, něco je se mnou špatně. Jsem bílý, heterosexuální, celou svou dospělost (i část dětství) pracující středoevropan severského typu nepobírající od státu žádné podpory, který si čím dál tím víc v místní kotlině připadá jako exot. :DD
  Jo a sockou jsem jel naposledy cca před 9 lety když mě kamarádi ukecali jet na oslavu narozenin, zpět jsem už jel taxikem, jeden děsný zážitek za den mi stačil :DD

  Thumb up  Thumb down
 21. Tomas T. :

  Summerboy: Vyvarujme se osobních narážek a přidržme se tématu.

  Dle mého je ostravská MHD a organizace dopravy v pořádku a terminály přesně respektují současné trendy a potřeby. Čili pokud je nynější trend vylinďnování centra, tak přesně to stavba terminálů podporuje. K čemu mi je jezdit do centra, když se vše stěhuje z centra pryč na periferii. MHD je služba pro občany, ligicky z toho tedy plyne, že služba se přizpůsobuje potřebám občanů. Nikoli občané službě.

  Thumb up  Thumb down
 22. Rado :

  acdlcia [msstavby.cz]: Neberme to tak, že se do Ostravy jezdí jenom za prací, ale to nej, aspoň to tak bývávalo a zatím to platí i pro Ostravu, byť člověk hodně přivírá oči, je v centru. Navíc, jak se zde v diskuzi jednou uvedlo, prázdné autobusy stejně dojedou do centra, takže co tady řešíme. Navíc takové přestupování není nic dobrého pro tělesně handikepovaného člověka, důchodce atd…ti jistě budou takovým změnám děkovat.
  Tomas T.: „Služba se přizpůsobuje potřebám občanů. Nikoli občané službě.“ Tak toto jsem v Ostravě nějak nepostřehl, dobrý vtip. Protože v reálu je to přesně naopak.

  Thumb up  Thumb down
 23. Summerboy :

  Tomas T.: Označování fungující MHD takovými hanlivými termíny se mě osobně dotýká, proto reaguji.

  Thumb up  Thumb down
 24. aggu :

  Tomas T.: K trendu vylidňování centra (MOaP) za poslední 3 roky, abychom si mohli lépe představit „vylidňování“ a „vše se stěhuje na periferii“:
  40 040 – 39 641 – 39 270
  Jen trvalé pobyty.
  Cca 5% cizinců.

  Thumb up  Thumb down
 25. acdlcia [msstavby.cz] :

  Summerboy: Já jezdím tramvají naprosto běžně a můj komentář byl myšlen tak že lidi pracující v officecentrech v centru jezdí většinou autem a jak se potvrdilo jsou i tací pro které je to cestování pod jejich úroveň viz. Crazym:

  Thumb up  Thumb down
 26. Adam :

  acdlcia [msstavby.cz]: To je nesmysl. Ona „officecentra“ v centru mají parkovací místa jen pro zlomek lidí, kteří tam pracují. U třech velkých kancelářských budov, o kterých vím detaily, je to poměr mezi 1:10 a 1:5, a místa dostávají přednostně ti, kteří bydlí daleko. Například Tieto Towers, kde pracuje 2000 lidí, má 270 parkovacích míst. Takže i v utopickém případě, že jedním autem přijede více lidí, je technicky nemožné, aby autem dojela většina.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.