Alšovo náměstí

Městský obvod Poruba si nechal vypracovat architektonické návrhy nejdůležitějších veřejných prostor na svém území. Postupně představíme lokality Duha, Vozovna, náměstí Družby, Alšovo náměstí a Oblouk.

alsak

alsak

alsak

alsak

alsak

alsak

alsak

alsak

alsak

alsak

alsak

Prezentace v plném rozlišení: ZDE

Související články


Komentáře

 1. skelet :

  Zúžením Hlavní třídy na jeden pruh + jeden proužek pro cyklostezku? Uff.. aby to nedopadlo jak se speciálním červeným asfaltem před přechody pro chodce. Kdy pak někdo z hrůzou zjistil, že trošku brzdí závodící bruslaře a cyklisty..

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. Tomas T. :

  No nevim, ale pripadne mi nesmyslne zakazdou cenu cpat zelen doprostred centra namesti. Ten velky chodnik uprostred hlavni tridy je super, a pokud se pres namesti zrusi je jasne ze si tam budou lide vyslapavat chodnicek sami. Zuzeni cesty je taky spatny krok. Myslenky jsou v tom dobre, ale neni to dotahnute do konce.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 3. aggu :

  Tomas T.: Ten pás nevede středem náměstí, ale Hlavní ulicí. Je to v pořádku. Chodníky vždy byly a budou pod těmi stromy.
  Zúžení na jeden pruh rovněž skvělé. Rezidentní podzemní parking OK.
  Tohle území jinak nepotřebuje moc zásadních úprav. Jen ta levá strana byla vždycky zanedbávána. A musím říct, že sakury a přízemní kavárna a sevřené malé náměstí… Ano ;)

  Thumb up 9 Thumb down 2
 4. Tomas :

  skelet: celkova sirka komunikace se moc nezmeni, 1 prujezdny pruh, 1 odstavny pruh a jeden pruh cyklostezky… pokud teda neni navrzeny jiny ty povrchu napr. pro cyklostezku

  libi se mi hlavne umisteni cyklostezky na okraj vozovky, takhle to ma vypadat… jinak i to zklidneni provozu je zapotrebi, ted se po hl. tride casto ridici predvadeji jak na letistni draze… ale ona k tomu ta sirka vozovky svadi…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 5. skelet :

  jeden pruh je za mě, jakožto člověka, který na té ulici bydlí blbost. Zklidnění dopravy se tam jedním pruhem nedocílí, naopak se docílí dopravních komplikací a zhoustnutí dopravy. Idioti se budou předvádět všude, jeden pruh nebo dva pruhy. Hlavní třída potřebuje doladit, ne překopat. Rovněž zrušení chodníku ve středním pruhu v místě Alšáku je.. nedomyšlené a dopadne to vyšlapaným chodníkem.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  mi prijde jeden pruh zcela dostacujici, stejne je tam co 80m prechod pro chodce, takze tam clovek musi jet v plnem soustredeni a cim pomalejc, tim lepe. ja pokud jedu od fakultky smer svinov, tak jedu prirozene radsi pres opavskou..

  Thumb up 8 Thumb down 1
 7. bapi :

  Plus za kazdou sakuru a sacholan.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Jeden pruh by byl dostačující v případě že by byly oba směry vedeny u sebe. Pokud nastane třeba nějaká závada vozidla tak se dá objíždět protisměrem. Tam kde jsou směry rozděleny středovým pásem to není možné.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. aldar :

  acdlcia [msstavby.cz] :
  Pořádně se podívejte na návrh, než se vyjadřujete! Je tam jeden pruh a odstavný pruh, plus pruh cyklostezka!

  Thumb up 0 Thumb down 4
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  aldar: Je tam pruh plus parkovací pruh a přes zaparkované auta se dá objíždět leda monster truckem. Pořádně se podívejte než začnete kritizovat
  http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2016/09/ScreenShot2468.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. aldar :

  acdlcia [msstavby.cz] :
  Pořádně se podívejte na návrh, než se vyjadřujete! Je tam jeden pruh a odstavný pruh, plus pruh cyklostezka!

  I v textu je to takto!

  Thumb up 0 Thumb down 3
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  aldar: Pořádně se podívejte na ten obrázek co jsem tam znovu postnul. Je tam pruh a parkovací pruh a snad mi nechcete tvrdit že auta budou jezdit po pruhu pro cyklisty když bude cesta neprůjezdná. Ten je navíc veden podél cesty pouze v prostoru náměstí, všude jinde je veden uprostřed travnatého pásu takže by auta musely jezdit po trávě.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. JB :

  Stejně se dneska jezdí většinou v levém, bo nějací chytrolíni odstaví auto v pravém na blikačky a jdou si vyřídit svoje věci, nebo na kávu do kavárny. Kdo by se s autem parkoval a chodil pěšky, že?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  JB: No právě v tom je ten kámen úrazu. Jestli tam bude podzemní parkování tak určitě nebude zadarmo. A správný Čech co by si pro korunu nechal koleno vrtat raději zaparkuje v tom odstavném pruhu. Navíc by z těch podzemních garáží musel chudák třeba i padesát metrů dojít pěšky.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Marian.L :

  Tohle je tak nepovedené a zbytečné, že se to určitě jako jediná ze zde představených studií realizuje…

  Thumb up 2 Thumb down 4
 16. O.O :

  Nevidim jediny duvod, proc by cyklostezka nemohla jit stredem Alsaku i na tomto navrhu. Pres celou Hlavni tridu vede cyklostezka stredem a je to idealni reseni. Cyklisti se nemotaji ridicum a zaroven nejsou ohrozovani auty. Stezka uz je tako realizovana a roky takto funguje ke vseobecne spokojenosti. Takze je asi treba to prevrtat !!!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. Adam :

  O.O: Ke všeobecné spokojenosti? A kdo je tady ten všeobecný, kromě vás? Neznám jediného cyklistu (včetně sebe), který by byl se současným provedením spokojený. V první řadě, dlažba nemá na cyklostezce co dělat. V druhé řadě, vedení středem Hlavní třídy znamená, že se na cyklostezce chodci chovají, jako kdyby to byl chodník.
  Tohle je mnohem nebezpečnější, než normální silniční provoz s auty a cyklisty. Ani nebudu počítat, kolikrát jsem se tady musel nezodpovědnému chodci (vč. psů) vyhýbat nebo nouzově brzdit, a u toho ještě bojovat s uskákanou a kluzkou dlažbou. Jelikož je cyklista povinen použít cyklostezku, je mi záhadou, kdo si vůbec dovolí dát na ni povrch, který je sám o sobě nepříjemný, a ve spojení s dalšími okolnostmi vyloženě nebezpečný.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. O.O :

  Adam : Ok, asfalt by asi byl o neco lepsi nez dlazba, ale to je celkem malickost.
  Pro mne je delena stezka s chodnikem, urcite lepsi. A respektuji, ze se musi davat pozor na chodce a byt i trosku tolerantni, protoze na rozdil od civilizovanejsiho sveta si u nas na cylostezky zatim zvykame. Ale myslim si, ze babka, co venci smetaka na voditku pres celou stezku je pro cyklistu porad prijatelnejsi nez nektera individua za volantem, a tim nemyslim jen bezohledne zavodniky, za volantem se vyskytuje dost jedincu, kteri jsou radi, ze udrzi auto ve spravnem smeru a vnimat okoli je uz nad jejich sily.
  Jinak krome mne… mam celkem dost pratel co jezdi na kole hodne (sportovne, rekreacne, i do prace) a nikdo z nich by nedal prednost tomu, jet na kole po silnici s auty pred oddelenou cyklostezkou. Ale proti gustu zadny disputat, nebo jak se to rika :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. ZB :

  O.O, Adam: Nechci vidět ty bouračky cyklistů, kterým se před kolem náhle otevřou dveře spolujezdce zaparkovaného auta. Snad by byla cyklostezka dost široká pro cyklisty a zároveň nástup cestujících do aut…

  A pod rondlem by vedla cyklostezka taky po stranách? Jak by to bylo na zastávkách MHD a křížením cyklostezek? Co čekající lidé?

  Jezdívám na kole do práce a docela si užívám jízdu po stávající trase, je vidět relativně daleko dopředu a když hrozí nějaká kolize, mám dost času zareagovat (kočárky, pejskaři, malé děti učící se jezdit, …). Pokud by bylo provedeno navrhované, mám obavy, že se výhled mnohem zúží a průjezd bude pomalejší (nebo „klidnější“, jak chcete)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. O.O :

  ZB : souhlasim

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Adam :

  ZB: Provoz cyklistů po silnici je řešen pravidly silničního provozu.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. O.O :

  Adam : Provoz chodcu taky, takze muzeme zrusit chodniky?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 23. Baraba :

  Adam: Ahoj, jsem řidič i cyklista, mám teď už jen horské kolo, protože mne baví jezdit lesem, mezi skalami a z ježdění po našich rozbitých krajnicích plných štěrku mám už ocela strach. Chápu, že cyklistům na silničních kolech se jezdí lépe po asfaltu a že provoz na pozemních komunikacích je řešen pravidly silničního provozu, ale musí se jimi řídit všichni, tedy i cyklisté…

  Včera jsem cestou vozem domů po setmění potkal na ulicích a silnicích 11 cyklistů. Pouze 5 jich mělo červené světlo (z toho dva byli městští strážníci) a jen tři i přední bílé…

  Pouze výjimečně se mi ve městě stane, že by mi cyklista vyjíždějící z vedlejší ulice dal přednost v jízdě. Většinou se při odbočování vpravo ani do křižovatky nepodívají… stejné to je při objíždění kanálů, nebo pomalejších cyklistů a chodců….

  Je třeba aby si konečně cyklisté začali uvědomovat, že nejsou nesmrtelní….

  Thumb up 3 Thumb down 0
 24. P. :

  Cesta na kole po hlavní třídě je nyní příjemná a rád ji volím nad jinými alternativami. Pokud nejedete na rychlost, tak se dá všemu po cestě vyhnout a necítíme se ohrožováni auty. Pokud by to byl cyklopruh na cestě, navíc pod stromama ve stínu, tak nevím co bezpečnost.. navíc kdyby tam měly jet rodiny s dětmi..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.